GESLAAGDE UITVOERING VAN BOSSCHE FANFARE De Bossche fanfare, die in het eerste jaar van haar bestaan een verheugende vooruitgang boekte, gaf op 25 november een tweede uitvoering voor eigen publiek. Eenmaal per jaar geven de musici van Heineken Den Bosch, sedert een jaar verenigd in het fanfarecorps, een uitvoering voor een aantal genodig den van de brouwerij Den Bosch. Dit jaar bestond hier temeer aanlei ding toe omdat het fanfarecorps op 5 november jl. de eerste prijs behaalde in de vierde afdeling van de Konink lijke Nederlandse Federatie van Har monieën en Fanfaregezelschappen, hetgeen gelijktijdig promotie beteken de naar een hogere afdeling. Op dit concours, dat werd gehouden in de Stadsschouwburg te Tilburg, behaalde onze fanfare van de maximaal te be halen 60 punten 53V5 punt. Dit succes staat niet op zichzelf, want reeds op 6 juni legden fanfare en tamboercorps in het open concours te Vlimmeren (België) in de afdelin gen concert en marsen eveneens be slag op de eerste prijs. Het jaarlijks concert vond plaats ter gelegenheid van het St. Caeciliafeest, dat dit jaar in verband met de grote toeloop verschoven werd naar zater dag 25 november. In zijn inleiding heette de heer A. C. M. Jonkers, districtsverkoopleider, als iid van de commissie van advies van het fanfarecorps de genodigden, on der wie de oud-garnizoenscomman dant van Den Bosch, overste J. H. M. Chappin, de kapitein Aarts, ad judant van de huidige garnizoens commandant, de directeur van de VVV Den Bosch, de heer J. Bruens en representanten van diverse Bossche harmoniegezelschappen, van harte welkom. Hij complimenteerde de leden van de fanfare met de successen die zij de laatste tijd hebben geoogst en bracht dank aan de echtgenoten en verloof den, die in verband met repetities en uitvoeringen zovele uren alleen moe ten doorbrengen. Hierna werd onder leiding van de dirigent, de heer Karei van Dijck, het concert geopend met de Westkapelle- mars. Het programma voor de pauze werd besloten met een gezamenlijke uit voering van de mars Kingsway door fanfare en tamboercorps onder lei ding van de dirigent van het tamboer corps, de heer P. de Feeuw. Na de pauze gaf de Honselse harmo nie uit Honselersdijk, eveneens onder leiding van de heer Van Dijck een uitvoering. Deze harmonie, die reeds dertig jaar bestaat, speelt in de hoog ste afdeling van de Koninklijke Ne derlandse Federatie. De keuze van de nummers die zij speelden gaf hiervan duidelijk blijk. Het concert werd besloten met de mars Stars en stripes. Tot slot sprak de heer Jonkers woor den van waardering voor de inspan ningen die de leden van de fanfare en haar dirigent de heer Van Dijck zich getroost hebben en die nu be kroond werden met dit zeer succes volle concert. De middag werd besloten met een gezellig samenzijn. In de avonduren vierden de leden van fanfare en tam boercorps in besloten kring het St. Caeciliafeest. Het fanfarecorps kan terugzien op een succesvol eerste jaar, dat werd afgesloten met een geslaagd concert waarvan alle aanwezigen bijzonder hebben genoten. Met veel belangstelling en genoegen luisterden de genodigden naar dit tweede optreden van de Bossche fanfare.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 31