BIJ EEN AFSCHEID P.U.R. KREEG NIEUW BESTUUR Hiermede berichten wij u, dat in verband met het aftreden van de heer G. E. Kleingeld als voorzitter, het bestuur van de Personeels Unie Rotterdam thans als volgt is samengesteld: J. H. A. Oosterbroek, voorzitter; P. L. A. C. Hoogvliet, lid; A. D. Lange, lid; toegevoegd secretaresse: mej. M. M. J. Schönberger. Dat is geen vrolijk opschrift, al moet worden toegegeven, dat een afscheid ook wel met blijdschap gevierd kan worden. Hoe het zij, nu ik als voorzitter van de P.U.R. (de naam is van ir. Stroo. met wie ik ruim acht jaar geleden de stoot tot de oprichting mocht geven) ben afgetreden, zou ik graag aan het adres van de Rotterdamse personeels leden nog een opwekking willen laten horen. Zoals u weet althans kunt weten - is de Personeels Unie Rotterdam de overkoepelende organisatie van een aantal personeelsverenigingen, die in federatief verband samenwerken en waarvan sommige reeds tientallen jaren bestaan. Enkele van die verenigingen bloei en als nooit tevoren dankzij ijverige bestuurders en een maatschappelijke ontwikkeling die de wind in de zeilen blaast. De foto- en filmclub bijvoor beeld, heeft een waarlijk stormach tige ontwikkeling doorgemaakt en is een voorbeeld van goede organisatie, pittig clubleven en zinvolle en boei ende vrijetijdsbesteding. Hetzelfde mag gezegd worden van de biljartclub en de wandelclub. Ook de klaverjasvereniging en de reisver- eniging „Vers van 't Vat" hebben nog steeds voldoende aantrekkings kracht en dat geldt misschien nog wel in grotere mate voor de hengel- club en de bridgeclub, al kent de laatste wat meer buitenleden. Ook de tennisclub heeft nog al wat buitenleden. Het zou leuk zijn, wan neer Rotterdammers, die van tennis sen houden en meer dan middelma tige spelers zijn, onze tennisclub niet voorbij zouden willen lopen. Natuur lijk is ook elke beginneling van harte welkom; in gezellige sfeer ontvangt hij of zij voldoende aanwijzingen om hem (of haar) tot een enthousiast tennisser te maken. Voor het spelen in competitieverband is het prettig als alom de Heineken medewerkers de toon aangeven en men niet te veel van buitenleden af hankelijk is. Die buitenleden bij de diverse clubs veelal ex-Heineken employe's waarderen wij bijzon der, maar uiteindelijk moet de aan was, nodig voor het leven van elke club, uit eigen kring komen. Die aanwas was enige jaren onvol doende bij de voetballers en de to neelliefhebbers. De voetballers waren te makkelijk, lieten de zaken aan een of twee bestuursleden over, die het vuur uit hun sloffen liepen, maar te vaak door hun spelers in de steek werden gelaten. Zouden er nu wer kelijk geen jongelui zijn. die in Hei neken verband aan de zaterdagmid dag-competitie willen deelnemen met alle faciliteiten daaraan verbonden? Toon Lange (garage) zal graag reac ties vernemen en behulpzaam zijn bij het formeren van een jong bestuur. En voor wie „van kantoor" Toon moeilijk te vinden is, zal ook Ooster broek en die kent iedereen graag intermediair zijn. De toneelspelers zijn zo-maar-in-eens in elkaar gezegen. De laatste uitvoe ring in mei j.l. was een daverend suc ces; toen is een sluimertoestand ont staan, die nog niet is opgeheven. Te weinig jonge leden tussen 20 en 30, in het bijzonder heren, was een der oorzaken. Verscheidene ouderen bla ken nog van enthousiasme, maar an deren voelden zich niet meer ge roepen door Thalia. Als u weet dat de toneelclub voortgesproten uit de revue's van de oorlogsjaren en daarna van oudsher een der meest gezellige Heineken clubs is geweest dan is de impasse voor mij eigenlijk onbegrijpelijk. Want juist de jongeren zijn toch het minst gegrepen door de allesvretende moloch der zestiger jaren: de televisie. Ik zou maar één oorzaak weten: onbekend maakt on bemind. Wie iets voelt voor toneel, cabaret, zang of dans (vroeger jaren hadden we een bloeiend balletclubje onder de dames, ook daar heeft de tand des tijds letterlijk en figuurlijk aan ge knaagd), laat hij of zij eens gaan praten met Hoogvliet in kamer 10, als hij er niet is leg dan even een briefje neer met je telefoonnummer! om te komen tot een gezellig clubje jongelui, die ook al weer faciliteiten genieten waar andere toneelclubs alleen maar van dromen. Voor wie bij H.T.B. de afstand naar de Croos- wijksesingel moeilijk kunnen over winnen is Cobi Kleyngeld de vraag baak in de Isaac Hubertstraat. Ik hoorde van plannen voor een teach-in (of love-in?) van jonge men sen tot 25 om eens te polsen wat leeft en wat kan worden bereikt. Als het doorgaat zou het een prachtig initiatief zijn. Welke „twien" is de eerste? Piet Hoogvliet zal de weg wel wijzen! Hij loopt al jaren met een lantaarn naar jullie te zoeken. Over de tafeltennis- en postzegel club heeft u nog niets gehoord. Zij werken heel rustig, de eerste met een kleine, de tweede met een grote groep. En de judo'ers zijn ook weer herleefd, onder meer met jeugdjudo, waar echter nog wat meer belangstelling van kinderen van onze Heineken mensen wordt verwacht. Er zijn verder nog dames en heren, die ongeorganiseerd indoor- training bedrijven, er zijn nog de „sectarische" kegelaars en er bestaat de aloude bazenclub speciaal bestemd voor het contact tussen een groep Heineken medewerkers uit de pro- duktiesector. Alles bij elkaar is de unie van perso neelsverenigingen in Rotterdam ge lukkig springlevend, al zou er u las dat hierboven meer te bereiken zijn. Wanneer aan de schoonheids vlekjes der voetballers en toneel spelers wat plastische chirurgie kon worden bedreven dan zou daar een beeldschone verschijning staan met één klein, naar ik vrees onherroepe lijk moedervlekje: het mannenkoor. De chirurg die dit kan verhelpen moet echter van betere huize komen dan uw scheidende voorzitter, die erken telijk is voor de prettige samenwerking met tientallen verdienstelijke vereni gingsbestuurders gedurende de laatste acht jaren. Mag ik besluiten met de wens, dat mijn opvolger Oosterbroek nog meer medewerking mag ondervinden in die zin, dat de verenigingen, die nu nog in een moeilijke hoek zitten, door stijging van het ledental daaruit zullen komen. Aan alle Heineken medewerkers in Rotterdam zou ik willen zeggen: in formeert naar de mogelijkheden. Dat kan bij degenen wier namen u in deze regels hebt gelezen en bij de secre taresse van de P.U.R., Marleen Schönberger, die voor alle belang stellenden folders beschikbaar heeft. G. E. Kleingeld 28

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 30