FOTO- EN FILMCLUB DE DONKEREKAMERCURSUS Van de heer J. A. Por, architect B.N.A. te Groningen, ontvingen wij onderstaand „gedicht", dat hij aantrof in een Groninger Volks Almanak van het jaar 1839. GRONINGEN voorheen en thans Het vast getal, gelijk ons 't oud geschiedboek meldt. Van Apotheken, was voorheen op acht gesteld, En brouwerijen heeft men tachtig hier geteld. Doch door Verlichting en de zucht naar Nieuwigheden, En om niet dat te doen, wat onze Vad'ren deden, Verspilt men thans in zalfje en ruffipil zijn geld, En wil men 't niet meer aan 't gezonde bier besteden. De drankjes hebben 't bier uit Groningen verdreven Zoodat van tachtig slechts twee brouwerijen bleven En apotheken men reeds een en twintig telt. De doka-cursus voor beginners is in middels gestart. Alvorens aan de be handeling van het eigenlijke doka- werk kon worden begonnen, moesten de nieuwelingen eerst wegwijs wor den gemaakt in de eerste beginselen van de fotografie. Op de eerste avond (9 november) heeft de heer A. A. Frenks op duide lijke wijze en aan de hand van vele voorbeelden de beginnende doka werkers vertrouwd gemaakt met de benodigde fotografische begrippen (zie de foto). Aan het slot van de avond werden de deelnemers in groe pen met elk een docent ingedeeld. Na de onontbeerlijke theorie zal veel aandacht aan het practische doka- werk besteed worden. Deze voor be ginners unieke cursus wordt elke twee de donderdag van de maand ge houden. 27 Fotograferen is de kunst van het zien. Ons lid. Hans van der Merwe, heeft getoond deze kunst goed te verstaan, wat blijkt uit de hierbij gereprodu ceerde foto, die de volle lof van de jury verwierf. Het heeft de jury vooral getroffen dat de maker van deze foto, zoals in het verleden ook reeds was gebleken, oog heeft voor het detail en dat op geraffineerde wijze tot uitdrukking weet te brengen. De foto is fors van opzet, met een verrassend speels element in het blij dartelende hondje, terwijl de schaduw partijen het beeld evenwichtig van opbouw maken. Foto-van-de-maand, november, J. L. van der Merwe, groep gevorderden A. r

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 29