FOTOWEDSTRIJD 1967 BRANDWEERWEDSTRIJD HEINEKEN ROTTERDAM Opnieuw is gebleken dat fotowedstrijden niet erg „in" meer zijn. Hoewel wij naar onze mening twee onderwer pen hadden gekozen („de straat" en „Kinderen"), waarop iedere amateur-fotograaf zich kon uitleven, hebben wij een bedroevend klein aantal inzendingen ontvangen. De foto's met betrekking tot het eerste onderwerp waren op de vingers van één hand te tellen, terwijl het onder werp „Kinderen", speciaal gekozen voor onze Heineken mensen in het buitenland, geen enkele (kleuren)opname opleverde. Eerste prijs, de heer D. A. Dupper te Rotterdam. Gezien het geringe aantal inzendingen kon uiteraard niet tot jurering worden overgegaan. Onder de weinige binnengekomen foto's waren er niettemin twee van goede kwaliteit, opnamen, die naar de mening van de redactiecommissie voor een prijs in aanmerking kwamen. De gelukkige winnaars waren de heer D. A. Dupper 50,en de heer A. Kamps jr. 30,beiden te Rotterdam. Wij menen tot onze spijt te moeten vaststellen dat. ge zien de geringe animo, het geen zin meer heeft in de toekomst fotowedstrijden in deze vorm te houden. Tweede prijs, de heer A. Kamps jr. te Rotterdam. Op 31 oktober j.l heeft de bedrijfsbrandweer van Hei neken Rotterdam meegedaan aan een brandweerwed strijd. die was georganiseerd door R. S. Stokvis Zn. N.V. aan de Pelgrimstraat te Rotterdam. hebben hieraan deelgenomen Hoofdkantoor. R. S. Stokvis Stokvis Combinatie (Hoofd- Nieuwe Rotterdamse Courant Brouwerijen Nederland N.V. Vijf brandweerploegen namelijk. R. S. Stokvis Pelgrimstraat. R. S. kantoor-Pelgrimstraat), N.V. en Heineken's Rotterdam. De wedstrijd begon om 18.45 uur en duurde tot onge veer 20.15 uur. Het object bestond uit een 25 meter hoge portaalkraan, een oliebak en een gas- en zuurstof- fles. De opdracht was het blussen van een brand, die als volgt was ontstaan: Tijdens laswerkzaamheden op een 25 meter hoge hijs kraan. was in de cabine een schakelkast in brand ge raakt. De lasser schrok en gooide zijn laspit met slang en al naar beneden, waar de brandende pit in een bak met afgewerkte olie viel, die natuurlijk prompt in brand vloog. Enige arbeiders probeerden nog de slang van de gasfles uit de brand te trekken, maar doordat de slang snel op brandde en de mensen angstig waren voor de gasfles, gaven zij hun poging op en liepen weg om de brand weer te waarschuwen. Bij de loting trok Heineken nummer één zodat onze ploeg als eerste het spits af moest bijten. De tijd, die de ploeg er over heeft gedaan om het ob ject te bestrijden, was 12 min. 56 sec. (van start tot af melding) en het aantal punten bedroeg 323. Met deze tijd en het behaalde aantal punten werd de Heineken ploeg eerste en won daarmee de eerste prijs, een beker, die door R. S. Stokvis Zn. N.V. beschik baar was gesteld. De Rotterdamse ploeg in actie. Bevelvoerder K. Smit ontving de eerste prijs uit handen van de heer J. A. Scheffer (Stokvis). Links: hoofdbrandmeester W. H. Beindorff, voorzitter van de jury. Deze wedstrijd heeft de realiteit zeer dicht benaderd omdat de olie in de 2 x 2 m grote bak werd aange stoken, zodat een echte brand geblust moest worden. De deelnemende ploegen hebben hun paraatheid dan ook kunnen tonen en daarbij ook nog wat van elkaar kunnen leren. Al met al is dit een zeer leerzame wed strijd geweest.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 28