K DAM VERTELT VERDER Het leukst vinden wij het te proberen wilde dieren als huisdier vrij in huis te houden. We besloten daarom ook één van de drie rode eekhoorntjes, die we al een tijd in een ruime kooi hielden, los te laten (de andere twee werden naar Artis gezonden). Dit vrijlaten was een groot succes. Het diertje wilde meteen een nest maken en pakte daartoe kleine kleedjes van de tafel, maakte er een bal van en probeerde dan, meestal zonder succes, naar de kap boven het gordijn te klimmen. Met proppen watten en poetskatoen lukte het hem beter. Hij kwam ook graag op je schouder klei ne hapjes halen en hij was dol op slokjes limonade. Na een maand verdween hij plotse ling. We zagen hem het laatst op het balkon waar hij zat te zonnen. Ver moedelijk is hij toen door één van de vele roofvogels verschalkt. Ongeveer diezelfde tijd liep Bokkum, de kleine bosbok, weg. Hoewel in gevangenschap geboren, werd hij toch niet aanhankelijk en toen hij na elf handen van de familie Timmer ach tergelaten. Misschien stonden zij er in het begin wat vreemd tegenover en gebeurden er soms onverwachte dingen, zoals bijvoorbeeld toen Putah zomaar een nest met acht jongen kreeg. Bij onze terugkeer in juni troffen wij alle bewoners van Etsu- road nummer 1 in blakende welstand aan. Wij brachten dit keer nu eens levende have uit Holland mee, nl. twaalf ééndags ganzekuikens. De ganzen deden het best en groeiden ondanks het droge klimaat prima. Het waren inderdaad uitstekende wachters, alleen leerden ze slecht het verschil kennen tussen vriend en vijand. Dit gaf vanzelfsprekend wel eens vreemde situaties, vooral als we goede kennissen over het erf zagen rennen met een toom agressieve ganzen op de hielen. Al gauw moesten de kinderen weer naar school en Christientje, de jong ste, ging dit jaar voor het eerst naar maanden zijn kans schoon zag is hij over het hek gesprongen en verdwe nen. Gelukkig was hij in prima con ditie en in de omtrek zal hij zeer zeker soortgenoten gevonden hebben. Geen maand later werd er bij ons weer een kleine bosbok geboren. He laas is dit jong maar een paar weken oud geworden. In die zelfde periode kregen wij twee Royal Storks, mooie vogels met lange oranje snavels. Bij één van de dieren ontbrak echter het kleine gele uiteinde van de snavel. Elke morgen gingen die twee baden in de vijver en de ooievaar met de volledige snavel maakte uitgebreid toilet door na het bad zich overal tussen de veren te plukken. Het was roerend te zien hoe de ander stond te wachten op zijn soortgenoot die hem na eerst zijn eigen toilet gemaakt te hebben, ook helemaal schoonpikte. Op zekere dag verdween één van de Foto boven: Een van de genets krijgt een lekkernij van mevrouw Van Dam. Foto rechts: Veel ple zier beleefden we met mongoesten. Foto onder: Onze ge- netkatten brachten de nacht boven op onze klamboes door. de kleuterschool. Tot haar verbazing werd ze als een oude bekende be groet, zowel de juffrouw als de kin deren kenden de naam Van Dam en het favoriete spelletje van de jeugd op school bleek te zijn: „Mrs. Van Dam feeding the animals." (Mevrouw Van Dam eeeft de dieren eten).

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 21