in de GILBERT SULLIVAN bevinden zich onder andere kleurrijke toneelmaquettes. Fleet Street, de beroemde krantenstraat. U komt dan in Fetter Lane, waar de Printer's Devil gevestigd is. De naam in deze wereld van drukkerijen en uitgevers is ont leend aan de loopjongens, in vroeger jaren bekend als „devils" (duvelstoejagers), waarvan men zegt dat zij dromen van de dag van hun promotie waarop ook zij in de Printer's Devil een glas bier mogen drinken. Men eet er heerlijk, en de gehele dag tot laat in de avond(!) kan men kiezen uit een uitgebreide hoeveelheid snacks. Met een groot, koel glas bier in de hand loopt u dan in gedachten verzonken langs de gehele geschiedenis van de kunst van het drukken, hier tentoongesteld. Vandaar gaat u naar de beroemde markt in Covent Garden met het niet minder beroemde Royal Opera House. Hier vindt u in St. James Street de Nags Head. Vanaf 06.00 uur in de morgen (speciale vergunning om de marktkooplui in de gelegenheid te stellen hun dorst te lessen), tot normale Engelse sluitingstijden kunt u hier op verschillende uren van de dag balletliefhebbers, markt kruiers en kooplui vinden. The Nags Head is trots op zijn collectie speciale balletontwerpen, affiches, gravures en lithografieën van de 300 jaren geschiedenis van het Royal Opera House en het Theatre Royal. Dit laatste ligt vlakbij in Drury Lane. Whitbread heeft een speciale rol gespeeld bij de herbouw van het theater na de grote brand van Londen. Een portret van Samuel Whitbread II herinnert hieraan. Met een Londense dubbeldekbus, die u door de drukke Oxford Street voert, komt u in Duke Street die Oxford Street kruist bij onze vijfde pleisterplaats, de Henry Holland. Het geheel illustreert de goede smaak uit het einde van de 18e eeuw en herinnert aan de be roemde architect Henry Holland, naar wiens ideeën het huis, de inrichting van de bar en het restaurant werden De NAGS HEAD, waar de marktkooplui al heel vroeg in de morgen hun biertje komen drinken. Een gedeelte van het interieur van de PRINTER'S DEVIL. ontworpen. Hij ontwierp tevens Southill. het familiehuis van de Whitbreads in Bedfordshire. Met een volgende bus laat u zich dan brengen naar Sloane Square, gelegen in het „swinging" Chelsea, waar de Duke of Wellington is. Onder het genot van een koele Heineken dronk ondergaat u de vrolijke invloed van de moderne jeugdige bezoekers. De schemerachtige ver lichting, eikenhouten betimmering en sporttekeningen als decoratie, dragen bij tot een sfeervolle dronk! Met de ondergrondse via Charing Cross komt u weer op het uitgangspunt Trafalgar Square. En voelt u nóg voor een glas Heineken, dan doet u nogmaals de Heineken trip, te beginnen in de Sherlock Holmes. Dit artikel kwam tot stand dankzij de medewerking van de heer Miles Bovill van Whitbreads' public relations die ons de gegevens over deze zes Lon dense pubs verstrekte.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 11