HEINEKEN GETAPT IN LONDEN In de SHERLOCK HOL MES bevindt zich een getrouwe copie van de kamer van de beroem de detective. ker een Whitbreadpub te vinden waar men u een glas Heineken bier tapt. Beginnend op Trafalgar Square vindt u op een vrij korte afstand van elkaar zes pubs van historische betekenis waar men u een goed getapt glas Heineken pils kan aanbieden. Vanaf Trafalgar Square loopt u door de Northumber land Avenue, naar het Victoria Embankment aan de Theems, en linksaf slaand voor het ondergrondse station Charing Cross ziet u de Sherlock Holmes. In deze typisch oudengelse pub bevindt zich op de eerste verdieping naast het restaurant, waar men uit stekend kan eten, een reconstructie van de zitkamer van het echte Sherlock Holmes-huis in 221 b Bakerstreet. Het geniet grote bekendheid onder bezoekers aan Lon den. Er is een uitgebreide verzameling van Sherlock Holmes' revolvers en handboeien, een politielantaarn, een model van een tweewielig huurrijtuig (waar de koet sier achterop moest zitten), en verschillende foto's en karikaturen. Hiervandaan neemt u in de Villiersstreet de tweede straat rechts en dan komt u bij de Gilbert and Sullivan in John Adam Street. Om de hoek ligt het beroemde Savoy Theatre, vlakbij het oude Adelphi Terrace waar Richard d'Oyly Carte woonde, die de door Gilbert en Sullivan gecomponeerde en geschreven muziek gestalte gaf op de planken. Bewonderaars van Gilbert and Sullivan kunnen hier hun hart ophalen aan de theater programma's, foto's, tekeningen, karikaturen en in het bijzonder aan de kleurrijke toneelmaquettes, die gedeel ten tonen uit verscheidene opera's en die tevens een zeldzame decoratie vormen door de gehele pub heen. Na uw tweede glas Heineken gaat uw weg verder door Adam Street, Strand, naar de eerste zijstraat links van De bediening in de SHERLOCK HOLMES is modern en charmant. In het toeristische hart van Londen op Trafalgar Square bevindt zich het verkoopkantoor van Heineken Ltd. London. Ofschoon Heineken bier reeds jaren in Groot- Brittannië te verkrijgen was. begon de bekendheid eerst een grotere omvang aan te nemen na 1963 toen Heineken ging samenwerken met Whitbread. Heineken Ltd. werd opgericht, waarin Whitbread tevens aandelen bezit. In ongeveer 7.800 bars, restaurants en café's van Whit bread en tevens op de vrije markt is Heineken populair. Gestimuleerd door het toenemende succes besloot men Heineken fustbier op de Engelse markt te brengen en het is momenteel niet moeilijk voor de Londense bezoe-

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 10