DE RECONSTRUCT!!: Een recente luchtfoto van de brouwerij te Rotterdam. 'Links op de foto het complex woningen (op de hoek van de Linker Rottekade en de Isaac Hubertstraat) dat zal worden afgebroken. Daar verrijst vervolgens de nieuwe energiedienst, waarna het ketelhuis (op de foto vóór de drie schoor stenen) zal worden gesloopt evenals het gebouw direct rechts daarvan, de machinekamer. Foto KLM-Aerocarto) Op 16 september 1965 werden via de ondernemings raad de eerste officiële mededelingen omtrent de reconstructie van onze Rotterdamse brouwerij uit gegeven. Ook in het jaarverslag en daarna in de kranten verschenen berichten over de bouw van een nieuwe Heineken brouwerij in de stad Rotterdam. Intern werd het woord reconstructie gebezigd en al spoedig kwam de voorlichting aan het personeel te Rotterdam op gang. Nadat de ondernemingsraad tijdens de vergadering op 20 april van de bedrijfs leider. de heer Van Rossem, een uiteenzetting had gekregen over de komende veranderingen, werden ook kleine groepen uit het personeel mondeling inge licht over de belangrijkste punten van de komende reconstructie. Het woord reconstructie dient in dit geval te worden opgevat: het afbreken van de huidige brouwerij en het bouwen van een nieuw bedrijf op de plaats van het oude. Dit laatste „een nieuw bedrijf op de plaats van het oude" is tenslotte het antwoord geworden op de vraag wat er, populair gezegd, met brouwerij Rotterdam diende te gebeuren. Perspectieftekening uit 1873. 1. Mouterij, eerste gedeelte (later is er nog een stuk aangebouwd). 2. Kantoor. 3. Stookgang (destijds aan de voor zijde gesloten). 4. Portiershuisje. 5. Ziederij, met daarachter machinekamer en ketelhuis. 6. Gist- en ijskelder. 7. Woonhuis (dat nog steeds zo wordt genoemd). 8. en 9. Legkelders. 10. Paardenstal (op de tekening niet zichtbaar).

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 4