Toekenning van de Horace Brown Medal aan dr. F. Mendlik MEDEDELINGEN VAN DE RAAD VAN BESTUUR Hiermede wordt bekend gemaakt dat de heer J. E. de Rijke ultimo december 1967 op zijn verzoek zal aftre den als commissaris van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. en als directeur van Heineken Inter nationaal N.V. en Heineken Technisch Beheer N.V. Hij zal als adviseur van beide laatstgenoemde vennoot schappen aan het concern verbonden blijven. Per 1 januari 1968 worden benoemd tot directeur van Heineken Internationaal N.V. J. W. Beyen tot directeur van Heineken Technisch Beheer N.V. drs. J. A. Klomp ir. H. R. S. Tijssens tot onderdirecteur van Heineken Technisch Beheer N-V. ;r jq van Leeuwen De raad van bestuur heeft in overleg met de directie van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. besloten bij Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. een staforgaan te creëren voor „Management Planning". In dit staforgaan zal worden opgenomen de afdeling „Organisatie en Bemanning" van de Centrale Personeel- dienst van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. Drs. J. W. N. de Lange is met ingang van 1 november 1967 benoemd tot hoofd van dit staforgaan. Mr. D. P. de Graaf is met ingang van dezelfde datum benoemd tot chef van de Centrale Personeeldienst als opvolger van drs. De Lange. Toelichting Management Planning Aangezien niet verwacht kan worden dat het iedereen on middellijk duidelijk is wat met „Management planning" wordt bedoeld, is de volgende toelichting omtrent de doel stelling op haar plaats: De werkzaamheden van de afdeling „Management Planning" zullen er toe moeten bijdragen, dat de huidige en toekomstige organisatievormen, waarin het werk in het Heineken concern plaatsvindt of zal plaatsvinden, de personeelsleden in een zo gunstig mogelijke positie brengen met betrekking tot het ge bruik en de ontwikkeling van hun capaciteiten. Dit laatste uiteraard binnen de mogelijkheden welke de te realiseren doelstellingen daartoe bieden. Een en ander zal geschieden met het oog hierop, dat het concern op korte en lange termijn over die personeelsleden beschikt, die qua opleiding, kennis, ervaring, persoonlijkheid en mentale instelling, bereid en in staat zijn die functies te vervullen, die in de voortgaande verandering resp. ontwikke ling van het concern, om leidinggevende bemanning vragen. Dr. F. Mendlik. De raad van het Britse Institute of Brewing, de technische vereniging van brouwers en mouters, die onder andere tot doelstelling heeft het we tenschappelijke onderzoek van de brouw- en moutindustrie te bevorde ren, heeft de Horace Brown Medal toegekend aan dr. Mendlik, als blijk van grote waardering voor zijn ver diensten als secretaris van de Euro pean Brewery Convention. Deze on derscheiding, die de hoogste is die het Institute kan verlenen, werd in 1925 ter nagedachtenis aan dr. Horace Brown* ingesteld en wordt met tus senpozen van tenminste drie jaar als erkenning van uitzonderlijke diensten op wetenschappelijk of technisch ge bied ten gunste van de vergistings- industrie, toegekend. De uitreiking heeft plaats gehad op maandag 23 oktober in een algemene vergadering van het Institute of Brewing in het gebouw van de Royal Society of Arts te Londen, waarbij dr. Mendlik een rede heeft gehouden over de EBC. Het is thans de twaalfde maal dat de Horace Brown Medal is uitgereikt. In de laatste tien jaar viel deze on derscheiding toe aan prof. Ian Heil- bronn (1958), eerste directeur van de Brewing Industry Research Foun dation te Nutfield, het wetenschap pelijke instituut voor de brouw- en moutindustrie, aan Philippe Kreiss (1961), oprichter van de EBC en aan prof. I. A. Preece (1964), hoogleraar aan het Heriot Watt College te Edin- burg. De European Brewery Convention, een vereniging, waarvan nationale brouwersbonden lid kunnen zijn, is voortgekomen uit het idee van zijn stichter, wijlen Philippe Kreiss, in leven directeur van de Brasserie de la Meuse in Frankrijk, om weten schappelijk onderzoek op het gebied van Europese brouwerijen en moute rijen te bundelen. Het doel van de EBC is de bevordering van de we tenschappelijke samenwerking op het gebied van de brouw- en moutindus trie. De vereniging tracht dit doel onder andere te bereiken door het organiseren van congressen en het aanmoedigen van wetenschappelijke onderzoekingen. Naast vaste EBC- commissies voor analyse en voor gerst, bestaan er werkgroepen, waarin ook Heineken vertegenwoordigd is. De EBC, die werd opgericht in 1947, bestaat thans twintig jaar en wordt bestuurd door een raad, waarin elk lid ten hoogste twee vertegenwoor digers aanwijst. Voor Nederland zijn dit op het ogenblik de heren drs. J. Gombert en ir. R. van Marwijk Kooy (Amstel Brouwerij N.V.). Het secre tariaat is onder leiding van dr. Mendlik vanaf het begin gevestigd geweest bij Heineken Rotterdam. De president van de raad is prof. dr. J. De Clerck (België), de vice-president de heer N. B. Smiley M.A. Engeland). Door de EBC is er op wetenschap pelijk gebied een hechte band ont staan tussen de Europese brouwerij en, waar de gehele brouwerij-industrie de vruchten van plukt. Dr. Horace Brown, een Engelse ge leerde (1848-1925) heeft op chemisch en plantenfysiologisch gebied zeer veel bijgedragen tot onze kennis van het brouwproces. 1

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 3