Geachte Professor, Tot mijn grote vreugde kan ik U mededelen, dat ik de armband heb teruggevonden, en wel ongeveer op de plaats die U hebt aangeduid. De armband was, zoals U terecht ge zien hebt, in huis, en niet zoals ik meende verloren Ik had hem te goed opgeborgen n.l. in mijn brillendoos. Ik ben blij dat ik bij U ben geweest waardoor ik gelukkig werd. Ik dank U hierbij hartelijk voor Uw mede werking. Geachte Professor. Bij deze laat ik LI weten dat de in braak te mijnen huize is opgelost. Pen maand nadat wij bij U waren geweest. Het is uitgekomen, juist zo als U voorspeld had. Het waren jongens tussen de 16 -18 jaar en zij woonden in Veldhoven. Nogmaals, oprechte dank. dankbetuigingen uit het gehele land, of ficieel gestempelde brieven van politie functionarissen, de eerste gedateerd op 11-2-1926, geven een duidelijk bewijs van zijn succesvolle loopbaan. Het aan tal opsporingen waarin Winando bemid delde en aanwijzingen gaf beloopt 700 800. De meeste mensen, die Winando con sulteren, doen dit in verband met ver loren voorwerpen. De bezoekers die naar verleden, heden of toekomst infor meren zijn zeer klein in aantal. Ook zonder hem persoonlijk te consul teren kan men hulp vragen aan Winando, getuige correspondentie uit Los Angeles, New York en eigenlijk vanuit de gehele wereld, waarin hem bepaalde feiten wor den voorgelegd waarop Winando zijn voorspelling moet baseren. Dit consul teren zonder persoonlijk aanwezig te zijn wordt gestaafd in het boek „Beschou wingen over paragnosten" van prof. dr. W. H. C. Tenhaeff. Op onze vraag wat Winando zijn meest opzienbarende voor spelling vond, vertelde hij ons het geval waarbij een man hem consulteerde, die na benzine getankt te hebben zijn tas, met daarin ongeveer achtduizend gulden, op het dak van zijn auto had laten lig gen en was weggereden. Winando ver telde de man dat naar zijn inzicht twee mannen in uniform de tas zouden vinden en deze naar hem terug zouden brengen, hetgeen ook geschiedde. Twee soldaten vonden de tas en brachten deze onge schonden naar de eigenaar terug. Winando houdt van zijn beroep en zou niet willen ruilen voor welk ander dan ook. Reden daarvan is de mogelijkheid de mensen te helpen met problemen waar zij anders nergens mee heen zou den kunnen. Daarom weigert hij voor tv op te treden; dat zou namelijk zijn be kendheid zodanig vergroten en zoveel tijd van hem vergen, dat er minder tijd voor zijn normale praktijk over zou blij ven. Nü reeds moet men, na telefonisch een afspraak gemaakt te hebben, een twee weken wachten om ontvangen te kunnen worden. In bijzondere gevallen wordt hier echter van afgeweken. Het voorspellen van toekomstige gebeurte nissen in zijn eigen leven heeft Winando nooit geprobeerd. Hij zou het namelijk 20

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 22