Oplossing raadselfoto WANDELNIEUWS 9 September Zes weken na de Nijmeegse Vier daagse namen wij voor de eerste maal deel aan de Airborne-mars in Oosterbeek. Reeds om twaalf uur stonden we startklaar, maar eerst om kwart voor één konden we vertrek ken, hetgeen zijn oorzaak vond in het grote aantal deelnemers (±30.000). Na het défilé, waarvoor veel belang stelling van de zijde van de Ooster- beekse bevolking bestond, gingen we via het Erekerkhof naar Wolfheze, waar tijdens de rust de enige regenbui van die middag viel. Langs de lan dingsplaatsen van de paratroepen in 1944 liepen we naar Renkum en via Heveadorp en Doorwerth bereikten we weer het sportpark van Ooster beek, waar eertijds het hoofdkwartier van de landingstroepen gevestigd was. Het was een mooie en gedenkwaar dige tocht. 23 september De Zilverstadmars in Schoonhoven was ook een première voor ons, die Ook op ons vlakke strand kun je rotsen beklin Een beetje voetballen tijdens de strandwandeling. heel goed bevallen is. Langs de Lek dijk wandelden we naar Ammerstol en via het typisch landelijke en rus tige Bergambacht met zijn prachtige oude boerderijen kwamen we in Vlist, waar gerust werd. Toen togen we weer naar Schoonhoven om aldaar hij het startbureau de welverdiende medailles af te halen. i.p i at; 1 U Mg BSSsit -ifef in I iMhÉi i' i&dëiafcjrlI 7 oktober De traditionele Rode Kruismars in Den Haag stond dit jaar weer op ons programma. Door de in herfstkleuren getooide landgoederen, parken en de mooie villawijk van Wassenaar, terwijl ook het Dierenpark vermeld moet wor den, was de route van de 21e Rode Kruismars uitgezet. Onze veteraan, broeder De Bruin, verwierf de zilve ren medaille (5x). n. Discussie rond de ,,d Hier De Jong in actie. (Foto's: mej. E. v. d. Griend) 21 oktober Voor de strandwandeling was als startplaats Nieuw-Helvoet uitgeko zen. Na een vrij moeilijke busreis kwamen we daar eerst om twee uur aan en stevenden toen regelrecht op het strand af om vervolgens langs het water naar Rockanje te lopen. Dat het strandlopen niet altijd zo gemak kelijk is, bleek toen na een kwartier ons de weg versperd werd door een barrière van bazaltblokken en we moesten klauteren over de rotsen om het vlakke strand weer te bereiken. Een achtergebleven leren bal was en kele kilometers lang een leuke afwis seling voor de voetballiefhebbers. Even voor Rockanje lag een dode vis op het strand en rondom dit slachtoffer ontspon zich een leven dige discussie of het nu een jonge haai, dolfijn of speelgoedvis was. Voordat we huiswaarts keerden les ten we onze dorst en speelden midget golf in ,,'t Golfje". Mede door het zonnige najaarsweer is het een ge slaagde strandtocht geworden. ijn". Timmers (rechts) zegt dat hij „echt" is. Op onze vraag „Ra, ra wat is dit?" bij de foto op pagina 8 van het vorige nummer zijn verscheidene antwoorden binnengekomen. Een van onze gepensioneerden dacht dat de foto een ijsbaan met ammoniabevriezing voorstelde. Erg leuk was dat wij ook een inzending kregen uit Burgos (Spanje) van de heer Floreal del Val Fuente, voorman in de bottelarij aldaar. De goede oplossing luidde: de mat van een pasteuriseermachine. De foto stelde een deel van de in aanbouw zijnde pasteuriseermachine in Den Bosch voor en ook dit antwoord was natuurlijk goed. Na loting kwam de heer P. Dubbeld te Rotterdam als de gelukkige winnaar van de cadeaubon uit de bus. Allen, die hebben meegedaan, hartelijk dank en, wellicht tot een volgende keer! 12

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 14