DIT IS HUN HOBBY O») JAGEN, OM HET SPEL Eli Het jagerskwartet, waarover deze hobbyrepor tage gaat. bij de kleiduivenbaan. V.l.n.r. de heren J. van den Ackerveken, G. de Lange, A. Th. de Rooy en P. Kappen. De jachthonden zijn van de heer De Rooy. Ook de heer Kloppenburg nam deel aan het kleiduivenschieten. Op onze jacht naar Heineken mensen met een bijzondere hobby werden wij vorig jaar in Den Bosch op het spoor gezet van een man, die in zijn vrije tijd behoort tot het groene gilde der jagers, de heer A. Th. de Rooy, chef garage van onze Brabantse brouwerij. Hij bleek niet de enige te zijn. Na enig speuren ontdekten wij daar in de bottelarij -nog een tweede jager. Dat was de heer J. van den Acker veken, een van onze Belgische werknemers uit Poppel, een plaatsje even over de grens. Het plan om over hen en hun liefhebberij een reportage te maken kon destijds door omstandigheden niet doorgaan. Toen kwam, enige maanden geleden, een derde jager binnen gehoors- afstand. Amsterdam meldde namelijk met enige trots, dat de heer G. de Lange, een van de portiers van de brouwerij, onlangs kampioen kleiduivenschieten van Noord-Holland was geworden. Dit bericht bracht weer schot in de zaak en toen wij ons oorspronkelijke plan weer opvatten, kregen wij onverwacht zelfs nog een vierde jager in het vizier, de heer P. Kappen, werkzaam in de garage in Den Bosch. De oud-jachtopziener, de heer Van den Acker veken uit België, was voor het eerst op een kleiduivenbaan. Met een voor hem vreemd geweer behaalde hij niettemin een goed resul taat. De heer Kappen, een geroutineerd jager, ver schalkte ook menige kleiduif. Overzicht van de kleiduivenbaan bij Berlicum. Vanuit de twee huisjes (links „Pull" en rechts „Mark") worden de kleiduiven de lucht inge schoten. Er zijn acht posten (vier zichtbaar op de foto), vanwaar de schutters moeten trachten, telkens onder een andere schiethoek, de vlie gende schoteltjes neer te halen.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 10