NIEUWE BOSSCHE BOTTELARIJ Momentopname (12 september jl.) van colonne 6. Achterin de pasteuriseer- en de wasmachine (rechts); links de batterij etiketteermachines (12 eenheden) en op de voorgrond een ge deelte van de tijdelijke omloopbaan voor het beproeven van de stapelaar en de ontstapelaar. Het plafond is grotendeels klaar. Let u ook op de luchtkokers (links de lange en in het midden de korte). veer een maand later zullen ook de flessen- en kistenbanen geïnstalleerd zijn, waarna medio december het ogenblik daar is dat ook deze colonne aan de praktijkproeven kan worden onderworpen. De dienstruimten, waarvan een ge deelte (enkele kleed- en wasgelegen heden) reeds in gebruik is, moeten 1 november klaar zijn. Met de af werking is men op dit ogenblik hard bezig. Voor het plafond wordt een nieuwe constructie toegepast naar een ont werp van het ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verhey, dat hiervoor onder meer een adviseur op akous- Het „schip" van de pasteuriseermachine van colonne 7 is maar liefst 28 meter lang. Nieuw bij Heineken is de toepassing van het Rapistan-Lande systeem, dat gebruikt wordt in de dozen en kistenbanen. Op de metalen „wielen" zal een smalle, rubberband lopen. Daarop komen de rollen te rusten, waarmee de dozen en kisten zullen worden getranspor teerd. tisch gebied aantrok. De nieuwe constructie, die door TNO is be proefd, moest aan vijf specifieke eisen voldoen. Het materiaal diende geluiddempend en dampdicht te zijn en tevens zo sterk, dat men desge wenst over het plafond zou kunnen lopen. Het geheel moest volledig demonteerbaar en gemakkelijk te onderhouden zijn. In het plafond opgenomen en daarmee één geheel vormend zijn de verlichtingselemen ten, die met bijzonder sterke buizen zijn uitgerust. Het gebouw zal worden verwarmd met behulp van warme lucht. Voor de aan- en afvoer hiervan zijn overal in het plafond luchtkokers aange bracht, lange voor het inblazen, korte voor het afzuigen van de lucht, 's Zomers zal dit systeem alleen voor de ventilatie worden gebruikt. Tenslotte, in de nieuwe bottelarij zal men met beide voeten stevig op de grond staan. De vloer bestaat name lijk uit speciale, dubbelhardgebakken tegels-met-nopjes, waardoor een grote mate van stroefheid is verkregen. 7

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 9