'Doet cc oo& ween LETTERGROEPRAADSEL r DE PUZZELHOEK Zegswijzen bestaan meestal uit eenvoudige woorden; woorden, die ongeacht tijd of plaats in vrijwel alle perioden van het bestaan van menselijk leven van toepassing zijn geweest of nog kunnen worden. Het doel en de strekking worden verschillend opge vat, afhankelijk van degenen, die zichzelf wel of niet in de situatie terugvinden. Ook hierbij kan gezegd worden „Wie de schoen past Hartelijk dank voor uw inzendingen van de Dubbele Puzzel. Bij loting zijn als geluksvogels aangewezen mej. Tj. H. G. Hoenders, Rotterdam, H. van Zuylen, Amsterdam en A. J. Anink, Sint Oedenrode. Van harte! Voor deze maand bied ik u een Lettergroepraadsel, zijnde een opgave tot het formeren van 11 woorden van elk 14 letters. Bij het onder elkaar plaatsen daar van vormen de 3e en 10e letter van elk woord, van boven naar beneden gelezen, een gezegde dat alleen betrekking heeft op die personen, voor wie eveneens het gezegde zou kunnen gelden „Ledigheid is des duivels oorkussen". De te gebruiken lettergroepen zijn reeds links en rechts van het raamwerk in alfabetische volgorde weergegeven, terwijl de omschrijving van elk van de te vinden woorden zo duidelijk mogelijk is gefor muleerd. Gaarne ontvang ik uw oplossing (woorden gezegde) uiterlijk 6 november a.s. in Amsterdam. Voor drie gelukkige winnaars worden weer prijzen in de vorm van cadeaubonnen 7,50 elk) beschik baar gesteld. Grijp uw kans, maar schep bovenal veel genoegen in het puzzelen. Keiler OPLOSSING DUBBELE PUZZEL 1 A. jubileumzegels; B. kleinindustrie; C. flodderbroeken D. bagatelliseren; E. waterbouwkunde; F. opperrabbinaat G. versnaperingen; H. rijksbetrekking; I. voorbeplanting J. haarspeldbocht; K. statengeneraal; L. windwatermolen M. vervrouwelijken; N. hersenspoeling; O. constrin- gerend. Spreekwijze: Het is niet uw baantje dat u verhoogt of vernedert maar wel de wijze waarop u het vervult. reinigster in gebouwen enz.; op een inrichting tot het bleken van goed werkzame, vrouwelijke personen; tandformule (meerv.); opvouwbaar gereedschap van „muurbekleder"; bewoner van een kleine stad; studie van beweegredenen van bijv. kunstwerken; met water klaargemaakte cacao-oplossing; baan, waarin een ijsveld uit het hooggebergte naar beneden schuift (meerv.); voorstelling van de geest; op reisbiljet aangebracht stempel bij het enige tijd onderbreken van de reis; onderaardse ruimte met kalksteenformaties. AF AK AN BE MP NB NG BI BL CH CO NG NS OE DA DE DE DR ON OT PS EE El EK EL RB RC RM EL EN EN EN RO RT SC EN EN ER ER SC ST ST ER ET EV FO ST SV TE FS GE GE GL TE TE TE GR HA HE HO TE Tl TS HO IE KL LA UD UI UL LD LI MA MO UW VE WA L 17

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 19