VAN ONZE VERENIGINGEN Foto-van-de-maand, september, P. de Winter, groep senioren. ROTTERDAM Heineken Toneelvereniging „Bebito" Hierdoor delen wij u mede, dat onze vereniging, wegens gebrek aan spelers, voorlopig haar activiteiten zal staken. De voor december a.s. geplande voorstelling zal derhalve geen doorgang vinden. Het bestuur Foto- en filmclub Het nieuwe verenigingsjaar is weer begonnen. Als vaste programmapunten hebben we de foto- en de dia-van-de- maand en de donkere-kamercursus. De eerste foto- en dia-van-de-maandavond is reeds achter de rug; met de donkere-kamercursus starten we in november. Deze cur sus omvat zeven lessen en de cursisten zullen na afloop in staat zijn geheel zelfstandig in de doka te werken en flinke vergrotingen te maken. Op de ledenvergadering, 26 oktober a.s.. zullen we de leden een overzicht geven van de activiteiten van de club. In september waren er twee foto's, die met hetzelfde aan tal punten uit de bus kwamen. Beide inzenders zijn inge deeld in de groep senioren. De foto van het molenrad is van J. van Roon jr. De foto is fraai van compositie en de technische afwerking is uit stekend. De krachtigste partij wordt gevormd door de diagonale balk. terwijl op het „sterke punt" de spaken van het rad onze aandacht vragen. Het geheel wordt fraai on dersteund door de grashalmen op de voorgrond. Een sterke prent. Van een geheel andere allure is de foto van de wielren ners, van P. de Winter. Tijdens de opname is met de ca- Foto-van-de-maand, september, J. van Roon jr., groep senioren beginners. mera meegezwenkt in de rijrichting van de wielrenners. Vandaar de onscherpe achtergrond, die de snelheid sug gereert. De uitsnijding is gewaagd, de rechter wielrenner kijkt naar de rug van zijn voorganger. In dit geval is het beslist geen bezwaar dat beide figuren doorgesneden zijn. Integendeel, de foto wint er in dit geval aan waarde door. Ook in de andere groepen waren goede foto's ingeleverd. Dat belooft iets voor de toekomst!!

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 18