Afscheid D. F. RENNER en L. ZOM Donderdag 3) augustus jl. namen twee oudgedienden van de brouwerij Rotterdam afscheid. Het waren de heren D. F. Renner en L. Zom. die respectievelijk 41 en 46 jaar in dienst geweest zijn. Om vier uur werden de beide heren en hun echtgenoten ontvangen door de bedrijfsleiding. Tijdens een zeer geanimeerd gesprek werden heel wat gebeurtenissen uit hun lange loopbaan opgehaald, waarbij vooral de heer Renner zich niet onbetuigd liet. Tot slot dankte de heer Van Rossem, ook namens de directie, de heren Renner en Zom voor hun trouwe dienstverband en overhandigde de gebruikelijke enve loppen. Ook de echtgenoten werden door de heer Van Rossem in zijn dank betrokken. In de overvolle kantine Hollandia sprak als eerste de heer Kortekaas, in de plaats van de heer Moelker, die wegens ziekte verhinderd was, de heer Zom toe. Hij vertelde dat hij bijzonder prettige herinneringen had aan de negen jaar die ze in de tapkelder hadden samen gewerkt. De heer Kortekaas dankte de heer Zom, ook namens de heer Moelker en bood mevrouw Zom een bloemstuk en haar echtgenoot een envelop met inhoud aan. Vervolgens richtte de heer Van Zetten zich tot de heer Renner, wiens afscheid wel een hele ommekeer in de bottelarij teweeg zal brengen. Een ommekeer die eigenlijk al begonnen was toen de heer De Haan weg ging. „Flip en Jan waren een team apart" bij colonne 3 en 4: als zij er waren wist iedereen dat het goed zou gaan. De oorzaak van het feit dat ook de mensen met een veel uitgebreidere en hogere opleiding dan de heer Renner, zoveel respect voor hem hadden, zocht de heer Van Zetten vooral in diens eerlijkheid, die zonder aanzien des persoons was. „Jij maakte van je hart beslist geen moordkuil". De heer Van Zetten overhandigde namens de gehele bottelarij een bijdrage voor de grote hobby van de heer Renner, radiotechniek, waarvan hij misschien nog wel meer weet dan van het etiketteren van flessen. Mevrouw Renner kreeg een bloemetje. Een collega van de heer Renner, de heer Ernest, bracht een enorme bierfles mee, die hij in zijn vrije tijd tot lamp omgetoverd had. De heer Renner die zichtbaar moeite had met het uitpakken ervan toonde zich met het cadeau erg in zijn schik. Namens de chefs, onderbazen en collega's sprak de heer Lokhorst tot de heer Renner. Hij kwam nog even Bij afwezigheid van de heer Moelker sprak de heer Kortekaas de scheidende heer Zom toe en overhandigde hem een cadeau onder couvert. DANKBETUIGINGEN Graag wil ik, mede namens mijn vrouw en kinderen, mijn hartelijke dank betuigen aan directie, bedrijfsleiding, chefs en collega's voor de grote belangstelling bij mijn afscheid en voor de cadeaus, die ik bij die gelegenheid mocht ontvangen. Het was geweldig. L. ZOM Ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubileum wil ik, mede namens mijn vrouw en kinderen, directie, chefs en collega's hartelijk danken voor de getoonde belangstelling, de toespraken en de cadeaus. Dit alles maakte 15 september voor mij en mijn gezin tot een onvergetelijke dag. A. P. CEELIE terug op het 40-jarige jubileum van de heer Renner, die toen verklaard had dat hij beslist geen korporaal in het leger geweest was. De heer Lokhorst was echter op onderzoek uitgegaan en had een foto gevonden waarop de heer Renner te zien was als cavalerist in legeruniform. Een niet geheel overtuigend, maar wel erg grappig bewijs. Voor mevrouw Renner was er een doos chocolade en voor de heer Renner een aansteker. De heer Van Beuzekom betreurde het dat de beide heren de brouwerij verlieten. Hij hield ervan bij de heer Zom in de tapkelder te komen. Voor mevrouw Renner bracht hij een fruitmand mee. De heer Van Beuzekom hoopte dat de heren Zom en Renner nog heel lang en gezond van hun pensioen zouden genieten. De heer Renner toonde zich in zijn dankwoord verbaasd over het feit dat er zo enorm veel belangstelling was, hij dacht niet dat hij altijd zo prettig en gezellig was geweest. Hij vond het erg moeilijk afscheid te nemen, vooral omdat hij zoveel prachtige cadeaus had gekregen. De heer Zom, een man van weinig woorden zoals hij zelf zei, bedankte tot slot alle aanwezigen voor de belangstelling. Nog twee oudgedienden namen op 31 augustus afscheid van de Rotterdamse brouwerij, de heren Renner (wachtgeld) en Zom (pensioen). De heer Renner (I.) ontving onder meer een door de heer Ernest in vijftig vrije uren vervaardigde schemerlamp, waarvan de kap uit duizen den luciferstokjes bestond.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 16