C.H.I.O. Rotterdam Het 20e Concours Hippique, dat van 26 augustus tot en met 3 september plaatsvond, had deze keer een bijzon der aspect, omdat tevens het 9e Euro pese kampioenschap voor spring ruiters verreden werd. Aanvankelijk lieten de weergoden zich in dit lustrumjaar van hun goede kant zien, maar de laatste drie dagen was het helaas minder mooi weer en vooral vrijdag 1 september was een uitgesproken natte dag. Toch kan op een geslaagd concours worden teruggezien, waarin bijzonder goede prestaties werden geleverd. Vooral door de Engelsman David Broome, die zowel het Europese kampioenschap wist te winnen en daarmee de Braziliaan Nelson Pessoa onttroonde als de Grote Prijs van de Stad Rotterdam, een wedstrijd die zondag 3 september verreden werd. H.M. de Koningin reikte zelf de door haar uitgeloofde zilveren medaille uit. De geldprijs voor deze wedstrijd was beschikbaar gesteld door Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. Vooral deze laatste zondag was er van de zijde van het Koninlijk Huis bijzonder veel be langstelling. De bekende Nederlandse ruiter An ton Ebben deed ook dit jaar niet onder voor de beste Europese ruiters uit meer dan tien landen, waarbij dit maal Japan, Polen en Rusland even eens vertegenwoordigd waren. De Russen voor de eerste maal. De 's morgens verreden dressuurproe- ven genoten ook nu weer veel belang stelling en het was dan ook zeer de moeite waard de moeilijke verrich tingen van de amazones en ruiters met hun paarden gade te slaan. Het concours werd opgeluisterd door verschillende attracties, waarvan voor al de show door de carrouselformatie van de Belgische Rijkswacht veel succes oogstte. Ook was er iedere dag een vrolijk muziekje, dat werd ver zorgd door een militaire kapel of een harmonievereniging. Natuurlijk was onze Heineken wagen met de fiere paarden uit Amsterdam weer aanwezig. Met Ome Cor en Ome Jan (de gepensioneerden C. Mer- riënboer en J. Borm) op de bok heeft dit „vierspan" weer velerlei goede diensten bewezen. In het Strodorp heerste als vanouds de bekende ge zelligheid, die zo kenmerkend is voor dit Rotterdamse, hippische evenement. Opnieuw had de brouwerij, evenals verscheidene andere bedrijven, tijde lijk enkele krachten aan het concours afgestaan, die meestal achter de schermen een belangrijk steentje tot het welslagen van dit ruiterfestijn hebben bijgedragen. Dat wij in de Maasstad nog vele ma len van het C.H.I.O. zullen mogen genieten, is de wens van de talloze liefhebbers van deze edele sport. Een toeschouwster Ome Cor (rechts) en Ome Jan leverden met hun paarden en wagen een Amsterdamse bijdrage aan dit Rotterdamse hippische evenement. Groot was de belangstelling voor de wedstrijd om de Grote Prijs van de Stad Rotterdam die zondag 3 september werd verreden. H.M. de Koningin reikte de door haar uitge loofde zilveren medaille uit aan David Broome, Europees kampioen en winnaar van de Grote Prijs van de Stad Rotterdam. Ontelbare sprongen het 20e C.H.I.O. werden gemaakt tijdens

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 13