De dag der kampioenen Bij de poort van de Amsterdamse brouwerij. De heren Brill (links) en Leegstra begroeten achtereenvolgens Hugh Porter, Collin Lewis en David Bonner. De heer Campagne overhandigde een Delftsblauwe pul aan Bruno Op dezelfde dag waren wereldkampioen Wim Ruska (links), Martin Gonzato (rechts) en diens verzorger. Poglajen, zilveren medaillewinnaar (rechts) en Anton Geesink onze gasten. Maandag 28 augustus was een dag waarop onze brou werij in Amsterdam het trefpunt was van kampioenen uit de sportwereld. Om 12.30 uur arriveerden daar drie Engelse deelnemers aan de wereldkampioenschappen wielrennen 1967. Hugh Porter, David Bonner en Collin Lewis, van wie eerstgenoemde in de finale achtervolging de zilveren medaille had gewonnen achter Tiemen Groen. Zij werden door de heren Leegstra en d'Artillac Brill ontvangen. In 't Koelschip reikte de heer Leegstra aan de drie renners een Delftsblauwe Heineken pul uit voorzien van hun namen. Hij deed dit in een toespraak die veel weerklank vond bij een groep R.A.F.-militairen, die even eens te gast waren. Laat op de avond van dezelfde dag, kwamen de judoka's die op de wereldkampioenschappen 1967 in Salt Lake City zulke prachtige prestaties hadden geleverd, met hun aanhang en de organisatoren van de huldigingsplechtig heid, die even tevoren in de oude RAI had plaats ge vonden, in onze raadskelder. De heer Brill reikte aan wereldkampioen Wim Ruska een tinnen Heineken pul met inscriptie uit, aan de winnaar van de zilveren medaille, Martin Poglajen, een Delfts blauwe pul met zijn naam, terwijl een zelfde pul, bestemd voor de winnaar van de bronzen medaille. Ernst Eugster, ter hand werd gesteld aan diens leermeester, de drievou dig wereldkampioen Anton Geesink. Natuurlijk werden deze geschenken onmiddellijk gebruikt voor het genieten van ons produkt. Het werd een bijzonder geanimeerde bijeenkomst. De vreugde steeg ten top toen bleek dat er zich nog een wereldkampioen bij de gasten bevond, namelijk de Itali aanse wielrenner Bruno Gonzato, die met zijn partner Dino Verzini, die niet aanwezig was, het wereldkam pioenschap tandem had gewonnen. Wel had hij zijn ver zorger meegebracht. Onze directeur, de heer Van Lookeren Campagne, maakte zich spontaan tot tolk van alle aanwezigen, door de wereldkampioen hartelijk toe te spreken en hem en zijn metgezel enige Delftsblauwe pullen uit te reiken. Het was na middernacht toen het gezelschap voldaan de brouwerij verliet. 10

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 12