BREKEN EN BOUWEN 4 De mechanische sloper (de dragline) heeft zijn werk grotendeels gedaan: de voormalige tapkelder is verdwenen. Den Bosch. Degenen, die van tijd tot tijd onze Brabantse brouwerij bezoeken, zal het genoegzaam bekend zijn, dat het beeld van onze vestiging aldaar door de verschillende uitbreidingen en nieuwbouw projecten zich voortdurend wijzigt. Om de lezers van Vers van 't Vat, die niet in de gelegenheid zijn ter plaatse een kijkje te nemen, op de hoogte te houden, hebben wij weer enkele foto's laten maken, die een beeld geven van de verschillende werkzaamheden. Behalve de bouw en inrichting van de nieuwe bottelarij (zie pagina 6 en 7) vragen ook enkele andere projecten onze aandacht. Aan de andere zijde van het terrein wordt op dit ogenblik hard gewerkt aan een nieuwe uitbreiding van het brouwhuis. De werkzaamheden daartoe namen reeds in het voorjaar een aanvang, waarna begin juni de eerste heipalen de grond ingingen. Thans, dat wil zeggen medio ok tober, is men met de bouw zover gevorderd, dat de kelder en de onderste verdieping nagenoeg klaar zijn. Door deze uitbreiding zal Begin juni gingen de eerste palen voor de uitbreiding van het Bossche brouwhuis de grond in. Een kijkje (vanaf het dak van de gistkelder) op de werkzaamheden bij het brouwhuis. het brouwhuis met ongeveer zeventien meter verlengd worden. Het nieuwe gedeelte zal een zesketelziederij (van het conventionele type) herbergen, die in een later stadium eventueel kan worden uitgebreid tot een tienketelziederij. Deze zesketelziederij zal te zijner tijd als een aparte eenheid werken, los van de bestaande tienketelziederij. Niet ver van dit nieuwbouwproject vonden in de afgelopen maanden werkzaamheden van geheel andere aard plaats, namelijk het slopen van de voormalige tapkelder. Zoals u op de desbetreffende foto kunt zien, heeft de (tegenwoordig veelal mechanisch bediende) slopers hamer zijn werk reeds grotendeels gedaan. Een gedeelte van het vrijgekomen terrein zal worden gebruikt voor het scheppen van (nog meer) kelderruimte. 9

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 11