SPECTACULAIR HIJSKARWEI Ra, ra wat is dit? i Het gevaarte zweeft boven de rand van het dak van de gistkelder, 26 meter hoog. Voor dit karwei is een van de zwaarste mobiele kranen van Neder land, die op dat moment beschikbaar was, gebruikt. Deze kolos is in staat om met een mast van 14 meter niet minder dan 120 ton omhoog te hijsen! De grootste mast. die kan worden gebruikt, is 104 meter hoog! Bij het karwei in Den Bosch voerde de kraan een hoofdmast van „slechts" 44 meter met een topgiek van 20 meter. Hiermee moest een vlucht van 25 tot 30 meter bereikt worden, teneinde de tank- delen over de dakrand heen in de gistkelder te kunnen neerlaten. Dit laatste vormde bovendien een precisiekarwei, omdat de speling daar bij slechts 40 a 50 centimeter bedroeg. Voor deze operatie, die goed verliep, en voor de kraan, die onder andere met twintig wielen is uitgerust, bestond uiteraard veel belang stelling. Donderdag 7 september werd in Den Bosch een bijzonder spectacu lair hijskarwei uitgevoerd. Een stalen reservoir, bestaande uit twee delen die elk 15 ton wogen, moest 26 meter hoog gehesen en in de gistkelder neergelaten worden. Een van de 15 ton zware tankdelen is door de kraan van de grond getild. Op een rondgang door een bedrijfsafde ling van een van onze brouwerijen zagen wij een constructie, die, door het camera-oog van dichtbij vastgelegd, ne venstaand beeld opleverde. Onze vraag is: Wat stelt de foto voor? Voor de goede oplossing (iedereen mag meeraden) wordt een cadeaubon van drie riksen ter beschikking gesteld. Bij meer goede inzendingen beslist het lot. Oplossingen richten aan de redactie van Vers van 't Vat te Rotterdam.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 10