LAATSTE TANK IN NIEUWE LEGKELDER DEN BOSCH Op 9 juni jl. werd de laatste tank naar binnen gemanoeuvreerd. Het inbrengen van de laatste tank werd gevierd met een kleine afsluitingsceremonie. De heer Ten Bruggen Cate kreeg als eerste een biertje aangeboden, dat hier door de heer Prins uit een overigens nog lege tank getapt wordt. Na vier maanden van hard werken werd op 9 juni jl. in Den Bosch een imposant karwei afgesloten. In die periode werden zestig tanks, behorende tot de grootste die bij Heineken bekend zijn, op hun plaats in de nieuwe legkelder gebracht. Vijftig van deze reuzen hebben een inhoud van 1800 hl elk, tien zijn wat kleiner en kunnen 1700 hl bevatten. Samen zullen zij straks de Bossche brouwerij een extra lagercapaciteit van 107.000 hl geven. Nadat de laatste tank door de mannen van de firma Sars vakkundig en geroutineerd naar binnen was gemanoeu vreerd, vond tegen de achterwand van de nieuwe leg kelder een kleine afsluitingsceremonie plaats. De heer Prins, baas legkelder, tapte uit de voorlaatste tank met vaardige hand het eerste glaasje bier, dat de bedrijfsleider, de heer Ten Bruggen Cate, werd aange boden. Het bier kwam overigens uit een lege, nog niet in gebruik zijnde tank, een stunt die algemeen gewaar deerd werd. Allen, die bij het project betrokken waren, brachten achtereenvolgens een dronk uit op dit in een drachtige samenwerking tot een goed einde gebrachte, grootse karwei. Bij de foto op de linkerpagina: Een zonnige, fotografische im pressie van het grootste ge deelte van de nieuwe legkelder. Een imposant karwei is tot een goed einde gebracht. Zestig tanks met een totale inhoud van meer dan honderdduizend hectoliter vonden in goed vier maanden tijds een plaats in het nieuwe legkeldergebouw.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 9