Verdere mechanisering van kisten- en pallettransport te Amsterdam De door de heftruck aangevoerde pallets met leeg goed worden op een van de beide inloop- banen geplaatst en vervolgens met behulp van kettingen verder naar binnen getransporteerd. Aangekomen op de hoektafel (links) worden de paliets door een rollenbaan omhooggetild waarna zij doorlopen naar de ontstapelinrichting (mid den). De niet deskundige buitenstaander, die op de binnenplaats van de Am sterdamse brouwerij het heen en weer gerij van de vorkheftrucks beziet, zou zich de hersenpijnigende vraag kun nen stellen: Hoe in hemelsnaam spelen ze dat klaar? Daar brengt een hef truck een pallet met kisten leeg goed naar binnen en nog geen twee minuten later haalt hij hier de pallet met vol goed weer weg! Onze brouwerijmensen in Amsterdam zouden hem snel uit de droom helpen: Het is natuurlijk niet dezelfde pallet, die u naar buiten ziet komen. En: Het gaat bij ons wel snel, maar zó snel nu ook weer niet. De zaak is deze. Sinds enige tijd is de aanvoer van de lege emballage en de afvoer van de kisten met gevulde flessen in respec tievelijk de eerste en de laatste fase van het bottelproces gemechaniseerd. Dat proces speelt, zoals u weet, zich af in zogeheten colonnes. De Amster damse bottelarij heeft er twee. Voor het stapelen van de kisten met volle flessen beschikt colonne 1 reeds en kele jaren over een volautomatische palletiseermachine. Onlangs is nu ook colonne 2 met een dergelijke stapelaar uitgerust, waarbij men dankbaar gebruik heeft gemaakt van de ervaringen, opgedaan met de eerste palletiseermachine. Verder werden er twee nieuwe pallet- inloopbanen geconstrueerd, de ene voor de pallets, waarvan de kisten pullen, en de andere voor de pallets waarvan de kisten 30 cl-flessen be vatten. Voor de afvoer van de pal lets met vol goed (pullen en 30 cl- flessen) kwam een gecombineerde uit- loopbaan tot stand. Wat men nu op de binnenplaats ziet, is het door de heftrucks brengen van de pallets met leeg goed naar een van De nieuwe palletiseermachine (rechts) met links de aanvoer van de lege pallets.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 6