Eerste aanloop voor de reconstructie van brouwerij Rotterdam Rechtsboven: Omstreeks vier uur in de morgen van de 24ste juni arriveerde het eerste transport op de brouwerij. Midden: De montage van de twee ge deelten, die samen het 36 meter lange stuk van het tracé zouden vormen, vond op het brouwerijterrein plaats. Linksonder: Het plaatsen van het 36 m stuk tussen kantoor en laboratorium. Rechtsonder: Op de binnenplaats wordt een volgend stuk omhooggehesen. (Foto's J. van Roon jr.) BI) DE FOTO'S: Een van de eerste maatregelen, die getroffen moeten worden in verband met de reconstructie van de Rotter damse brouwerij, is het afbreken van het mouterijcomplex teneinde ruimte te krijgen voor een bouwterrein. Door de mouterij heen lopen verschil lende leidingen, die de ziederij met het overige brouwerijcomplex verbin den. Voordat met de sloop van de bijna 95 jaar oude mouterij kan wor den begonnen, moeten voorzieningen getroffen worden om deze leidingen om dit gebouw heen te leggen. Omdat het in Rotterdam gezien de bodemgesteldheid moeilijk is leidingen in de grond te brengen, werd besloten een bovengronds tracé aan te leggen, waarin de verschillende leidingen en kabels een plaats zullen krijgen. De lengte van het grootste stuk van dit tracé bedraagt 36 meter. Het tracé, dat op een aantal stalen kolommen rust, loopt van de ziederij langs het kantoor (rondom de par keerplaats) en gaat vervolgens voor langs het overdekte laadperron en langs het kantoor van het bedrijfs bureau naar de machinekamer en het ketelhuis. Vooral het plaatsen van het grootste stuk van het tracé was in verband met de beperkte ruimte (zie de foto hiernaast) een karwei, dat de groot ste nauwkeurigheid vereiste. Tegelijkertijd met het slopen van het mouterijgebouw zullen de aangren zende woonhuizen aan de Linker Rot- tekade en de Isaac Hubertstraat wor den afgebroken om plaats te maken voor de nieuwe energievoorziening. 3

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 5