Dr. H. P. Heineken woonde ook de uitreiking van de tweede, naar hem genoemde prijs bij. Op de foto zit hij naast prof. Brachet, met rechts mevrouw Brachet. Verder ziet u van links naar rechts de heer A. H. Hei neken, prof. Cohen, jhr. Wittert van Hoogland en prof. Gaillard. Prof. dr. Cohen schetste de grote verdiensten van het werk van de tweede winnaar van de Dr. H. P. Heineken-prijs. Prof. Brachet tijdens zijn dankwoord. Prof. Brachet publiceerde vier boeken en 268 weten schappelijke artikelen, waarvan het eerste op 20-jarige leeftijd. Jhr. O. A. E. E. L. Wittert van Hoogland, lid van de raad van bestuur en voorzitter van de Heineken Stich ting, overhandigde prof. Brachet de prijs, die onlangs werd verhoogd tot 100.000,Als blijvend aandenken behoort bij de prijs een kristalsymbool, waarop een natuurgetrouwe copie is aangebracht van de microscoop van Antonie van Leeuwenhoek, de grondlegger van de microbiologie. Onder de aanwezigen bevond zich wederom Dr. H. P. Heineken, die zich verheugd toonde ook met deze tweede winnaar van de naar hem genoemde prijs per soonlijk te kunnen kennismaken. Verder woonden van Heineken onder meer de plechtigheid bij jhr. P. R. Feith, voorzitter van de raad van commissarissen van Heine- ken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. en oud-voorzitter van de Heineken Stichting, de leden van de raad van bestuur, een aantal directeuren van de dochtervennoot schappen en vertegenwoordigers van het Centraal Labo ratorium. Tot slot dankte prof. Brachet voor de onderscheiding, die hem ten deel was gevallen. Hij liet daarbij niet na te onderstrepen dat velen hem geholpen hadden op de weg die naar succes had geleid. Na afloop van de bijeenkomst maakten tijdens een receptie talrijke belangstellenden gebruik van de gele genheid professor Brachet geluk te wensen met de hem verleende prijs.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 4