HENGELEN, GOED VOOR Ui Van onze verenigingen 26. 5 Marcel, zoon van G. J. v. d. Werf, Duivendrecht 28. 5 Astrid, dochter van C. van Zijl, alg. werkpl. 6. 6 Aldo, zoon van IJ. Oud, portiers br. 13. 6 Marco, zoon van C. Koning, boen- pi. 19. 6 Marlon, dochter van P. Vonk, boekh. 21. 6 Richard, zoon van H. Otten, bott. Rotterdam: 26. 4 Luiz J., zoon van A. Nunes, bott. 19. 5 Jeroen A. C., zoon van C. M. Kersten, secr. H.T.B. 23. 5 ldzart F. G., zoon van ir. B. de Jong, centr. lab. 29. 5 Dirk-Willem, zoon van D. A. Dup- per, H.T.B. 3. 6 Majella, dochter van M. H. de Jong, H.T.B. 3. 6 Ellen, dochter van M. A. Gouds waard, boekh. 4. 6 Sandra M., dochter van H. Klein, loon- en sal.adm. 16. 6 Caroline M., dochter van A. J. Lindeman, H.R.C. 22. 6 Saskia M., dochter van C. P. A. van Rijn, proj.bur. Den Bosch: 4. 6 Ellen E., dochter van A. H. de Jager, opl. 8. 6 Johannes G. L., zoon van A. M. van Beek, bierpompenserv. 15. 6 Wilhelmus M. M., zoon van J. A. R. van Veldhoven, kwal.dnst 24. 6 Yvonne M., dochter van J. E. van Mil, machinekamer 25. 6 Tanja N. G., dochter van J. H. Oostindjer, bott. 12. 7 Ingeborg F., dochter van B. G. Hannema, budgett. Mutaties: Amsterdam: 1. 1 jhr. F. J. C. Mollerus, verk.secr., aangest. als districtsverk.leider 1. 7 jhr. M. W. F. Boreel, van Hein. Int. naar N.B.L. Lagos 1. 7 G. P. Schrammen, verk.secr., aan gest. als vertegenw. alg. dnst eigen agentschappen 1. 7 C. R. Pieters, verk. Ned., aangest. als chef terr.dnst/prod. 3. 7 J. Buis, van lagerk. naar huish.dnst brouwerij Rotterdam: 1. 5 R. L. G. Bicker Caarten, van verk. alg. Rotterdam naar verk. Ned. A'dam 22. 5 G. Zwankhuizen, van poortcontr. naar int. dnst 23. 5 G. C. Foncke, van techn. doe. naar techn. ink. 1. 6 H. J. Olde Bijvank, van Kumasi naar H.T.B. 1. 6 E. E. Odor, van boekh. naar deb. adm. 1. 7 F. W. R. Steenstra-Toussaint, van proj.bur. naar techn. opl. 3. 7 drs. F. Birnie, van techn. opl. naar centr. lab. Den Bosch: 29. 5 C. M. Melis, van legkelder naar fustencolonne 5. 6 P. J. N. Steenbekkers, van post kamer naar verk.secr. Zolang er mensen zijn, bestaan er vissen. En al die tijd heeft de mens op de vis gejaagd. De manier waarop men viste en vist, heeft zich in de loop der eeu wen natuurlijk wel gewijzigd. In de oer tijd was het vissen een levensbelang. Men at vis om in leven te blijven. Tegen woordig is het hengelen een sport, de vis is een delicatesse geworden. Het vissen gaf de mens in de oudheid een kans zich te handhaven; het is geen wonder dat zijn geduld soms op de proef werd gesteld, de noodzaak dwong hem zo te handelen. En wat een spanning als hij beet had, wie van de twee was de sluwste en de sterkste, de visser of de vis. En dan de triomf van de overwin ning en van het thuis komen met zijn buit. Elke vrouw heeft een hekel aan vis bakken, maar in stilte heeft ze toch be wondering voor de man die met de vangst naar huis komt. Om grappig te zijn zegt men wel eens: „Hoe kan iemand zo lang zitten wach- 10. 7 mevr. M. Hogenes-van de Thillart, kas, naar A'dam, loonadm. Diploma's: Amsterdam: mej. M. R. A. Diephuis, mark. en opl., behaalde het diploma steno Engels mej. M. A. Broer, afn. rek. crt., behaalde de diploma's typen en steno Ned. G. Dooyeweerd, electrotechn. werkpl., verklaring cursus Electronica voor de praktijk (cursus B) van de Ned. Techn. School juni: C. F. de Zeeuw, P. H. Schemmekes, Th. Koebrugge en W. F. Rijk, allen ga rage, behaalden het diploma E.V.O. Rotterdam: mei: mej. M. H. Starreveld, prod, ink., behaalde het diploma steno Duits juni: G. F. Verschoor, bott., behaalde het diploma Mulo-A juni: mej. H. M. Biervliet, verk.secr., be haalde het diploma steno Frans juni: mej. M. Ch. A. Clasquin, versche pingen, behaalde het diploma steno Nederlands juni: J. Ferrée, prod, ink., behaalde het diploma 5-jarige Handelsavondschool juni: mej. W. J. C. H. Winkel, secr. H.T.B., behaalde de diploma's steno Ned. en Engels juni: W. M. J. Zuydam, centr. lab., be haalde het diploma kandidaat Tech nisch Chemicus van P.B.N.A. juni: mej. A. M. Schönberger, prod, ink., behaalde het diploma steno Ned. juni: mej. H. van Buuren, secr. H.T.B., behaalde het diploma steno Engels, juli: E. Snijder, verschepingen, is geslaagd voor het staatsexamen H.B.S.-A. Den Bosch: juni: A. Th. de Rooy, chef vervoersdnst, behaalde het diploma Testimonium Ex peditie Binnenland juni: mej. M. G. M. Fox, bedr.verpleeg- ster, is geslaagd voor de cursus „Ver kenningen in het sociale leven", juni: R. J. M. de Vaan, techn. dnst, is geslaagd voor de Applicatiecurs. Kou- detechniek ten op iets dat hij nog nooit gezien heeft!" Maar dat is de beklagenswaar dige, die de sensatie niet kent van de uiterlijke kalmte en de inwendige span ning. Ook kent hij het sportieve gevoel niet, dat de visser heeft wanneer hij niets gevangen heeft. Vissers kunnen tegen hun verlies, opgeven doen ze het nooit, steeds proberen ze het opnieuw. De spotter die langsloopt, heeft geen ge duld. Die zou, als hij in de oertijd had geleefd, ten onder zijn gegaan. Ook in deze tijd, in alle drukte, zijn ze toch alleen. De visser is ook alleen, maar zon der die drukte. Je moet het eerst beleven. Bij ons, in de Hengelvereniging Rotterdam, kunt u ge nieten; en wat ook belangrijk is, u leert vanzelf geduld te oefenen en door te zetten. U bent dan in de rust van de natuur, u heeft ontspanning bij het water. Genieten kunt u daar van het dierlijke leven in, om en op het water. JV. IN MEMORIAM Op 4 juni jl. is de heer J. van der Koore, Rotterdam, op 66-jarige leeftijd overleden. De heer Van der Koore was van 21 mei 1917 tot 1 januari 1948 werkzaam op de brouwerij in Rotter dam. In Amsterdam is op 26 juni jl. de heer J. Teunissen overleden. Hij is 75 jaar oud geworden. De heer Teunissen heeft van 27 januari 1922 tot 1 april 1957 bij Heineken Amsterdam gewerkt. De heer A. J. Schellart, Rotterdam, is op 7 juli jl. overleden. Hij heeft de leeftijd van 78 jaar bereikt. Van 15 april 1906 tot 1 november 1953 was de heer Schellart in dienst bij Heineken Rotter dam. juni: C. A. M. van Boven, elektrotechn. dnst, behaalde de nijverheidsacte N.u. KOMENDE JUBILEA EN PENSIONERINGEN 1 sept.: J. C. K. Schrama, directeur ,,De Sleutel", Dordrecht, 25 jaar; 1 sept.: J. A. A. Harmse, verkoop Ned., Rot terdam, 25 jaar; 1 sept.: J. Schalk, afdelingschef Boma (Kon go), Rotterdam, 25 jaar: 15 sept.: A. P. Ceelie, ziederij Amsterdam, 25 jaar; 16 sept.: A. J. van Gijlswijk, machinekamer Amsterdam, 25 jaar; 31 aug.: L. Zom, tapkelder Rotterdam, met pensioen; 31 aug.: J. F. Overvliet, interne dienst, Rotter dam, met pensioen. DE LEEFTIJD DER STERKEN Op 29 augustus a.s. hoopt de heer J. van Wattum, Rotterdam, de leeftijd van 80 jaar te bereiken. Vanaf deze plaats wensen wij hem van harte geluk met deze dag. GOUDEN HUWELIJKSJUBILEUM De heer en mevrouw A. G. Sweep, Rotterdam, hopen op 29 augustus a.s. de dag te gedenken waarop zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Van hieruit vast van harte gefeliciteerd! 55 JAAR GETROUWD Eveneens gaan onze hartelijke gelukwensen uit naar de heer en mevrouw C. Griffioen, Am sterdam, die op 4 september a.s. hun 55-jarig huwelijksfeest hopen te vieren. 25

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 27