VAN ONZE VERENIGINGEN Wandelnieuws W.S.V. „HEINEKEN'* FOTO- EN FILMCLUB HEINEKEN ROTTERDAM ROTTERDAMSE BILJARTCLUB BEHAALDE EEN DUBBEL Evenals voorgaande jaren speelde Heine- ken ook dit seizoen mee om de inmiddels tot Ter Hofstede-Bokaal omgedoopte Flat-Bokaal. Nadat onze biljartclub in de op 3 april jl. afgesloten bedrijfsbiljart- competitie het kampioenschap had be haald, werd Heineken ook eerste in het tournooi om de Ter Hofstede-Bokaal. Bij de hierin gespeelde wedstrijden ging het erom een zo hoog mogelijk percentage te halen (dus zo veel mogelijk caramboles maken in zo min mogelijk beurten). Reeds in de eerste ronde ondervonden onze spelers, dat het na het behalen van het kampioenschap moeilijk was met de moyennes, die door de goede resultaten in de bedrijfsbiljartcompetitie verhoogd waren, een partij te winnen. De eerste wedstrijd, tegen Sunlight, werd met enig geluk gewonnen. Dat wij echter ook ons mannetje stonden, werd bewezen in de tweede ronde (drie partijen gewon nen en één remise), waarin Heineken als enige vereniging het hoogst haalbare ge middelde (100°/o) van het tournooi be reikte. De tegenstander van deze avond, Keynes, kwam tot 76,57 In aanwezigheid van mevrouw Ter Hof stede ging op 7 juni jl. de laatste wed strijd van start, tussen Heineken en Van Ommeren met als inzet de Bokaal. Ook nu weer was de vaste Heineken kern met de dames aanwezig. Toch ontbraken er nog velen op het appèl Been en Rutten, goed begonnen, kregen beiden een inzinking, maar wisten met uiterste krachtsinspanning hun partij toch nog te winnen. Daarna waren Kareis en Van Wensveen aan de beurt. Eerstgenoemde moest het opnemen tegen een van de sterkste troe ven van Van Ommeren. Alleen door taai volhouden kon Kareis deze speler blijven volgen, op wie hij tenslotte zeven caram boles achterbleef. Op de andere tafel moest de partij Van Wensveen (80) tegen Nieuwstraten (90) dus de beslissing bren gen (in percentages stonden beide ploe gen gelijk). Beide tot het uiterste gespan nen spelers gaven elkaar geen carambole toe; dan weer stond de één, dan weer de ander met klein verschil voor. Toen beide spelers nog tien caramboles moes ten maken, durfden enkele van onze supporters niet eens meer te kijken. De speler, die nu het eerste aanvangsstootje kreeg, zou de winnaar kunnen zijn. Ein delijk maakte Van Wensveen een einde aan de welhaast ondraaglijke spanning. In zijn nastoot maakte Nieuwstraten nog drie caramboles. Ook deze keer was de mooie Ter Hofstede-Bokaal voor Heine ken. Natuurlijk zijn wij gelukkig met deze overwinning, maar van veel groter belang is, dat wij kunnen terugzien op een fijn en uitermate sportief tournooi, waarin volgens mij de vereniging met net ,,dat" beetje geluk gewonnen heeft. Tot slot nog de uitslagen in procenten van het aantal gemaakte caramboles als mede de stand: pet. pet. Van Ommeren 95,21 - E.N.C.K. 86,38 Heineken 86,03- Sunlight 73,00 Hudig en Veder 85,00-KEYNES 89,18 FIGEE 90,05 - Pelmolen 82,03 Van Ommeren 88,78-FIGEE 83,24 Heineken 100,00-KEYNES 76,57 KEYNES 91,77-FIGEE 90,52 Heineken 97,00- Van Ommeren 92,00 1. Heineken 2. Van Ommeren 3. KEYNES 4. FIGEE 5. E.N.C.K. 6. Hudig en Veder 7. Pelmolen 8. Sunlight De Geus 10 juni Deze zaterdag was het de Bondsdag van het K.N.G.V. en naar aanleiding hiervan was de organisatie van de jaarlijkse wan deltocht opgedragen aan H.S.V. te Hoek van Holland. Het was een mars door afwisselend landschap zoals polderland, tuinderijen, strand en water. Al met al was het parcours, ondanks de 15 km, niet makkelijk, doordat men vele kilometers lang niet in het normale tempo kon wan delen. 24 juni De 40 km mars voor de Vierdaagse-trai- ning ging in Ede niet door en zo reisden we voor de eerste maal naar Vught om daar met onze Bossche collega's deel te nemen aan de 18e IJzeren-Man-Wandel- tocht. Om 11 uur 's morgens vertrokken we van het Marktveld en via de landgoe deren Maurick, Elsa en Beukenhorst be reikten we om 2 uur in de middag de gemeente Haren, waar we de grote rust hielden. Tijdens de vele omzwervingen in de bossen van Vught raakten we de weg kwijt en kwamen na een omweg van ongeveer 3 km weer op het goede pad richting Cromvoirt, in welk plaatsje nog van een korte rust genoten werd. Na twaalf moeizame kilometers arriveerden we eindelijk bij het startbureau. We fleur den helemaal op toen we uit handen van de Vughtse burgervader de eerste prijs en een wisselbeker ontvingen, zodat we vol gend jaar mee zullen lopen in de 19e IJzeren-Man-Wandeltocht. 1 juli De H.W.V.-mars in Den Haag was afge last en daarom hadden we zelf een tocht georganiseerd met als startpunt Kijkduin. Na een gezellige wandeling achter de duinen langs, gingen we vóór Loosduinen het strand op. Over het verharde gedeel te van het strand sommigen deden schoenen en kousen uit liepen we terug naar Kijkduin. Het was een passend af scheid van het lenteseizoen. C. T. Op 15 juni werd de sluitingsavond van het seizoen 1966-1967 gehouden. Op deze avond werden de prijzen uitgereikt aan de leden die gepromoveerd zijn naar een hogere klasse. In de groep dia's waren dit A. A. Frenks, die promoveerde van de klasse gevorder den B naar gevorderden C en mejuffrouw T. van Dordrecht die promoveerde van de klasse junior naar senior. In de groep zwart-wit waren méér leden naar een volgende groep overgegaan. Van de groep junioren naar de groep senioren promoveerden D. A. Dupper, J. van Roon jr. en P. de Winter. Van de groep ge vorderden B naar de groep gevorderden C promoveerden J. W. Timmer en M. van Willigen. Ons nieuwe lid, J. L. van der Merwe, promoveerde van de groep ju nioren naar de groep gevorderden A, en sloeg dus de seniorengroep over! De jury was van mening dat de kwaliteit van het ingeleverde werk een promotie naar de groep gevorderden A rechtvaardigde. De foto van de maand juni was tevens van J. L. van der Merwe. Op overtui gende wijze is tussen het prikkeldraad en de bouwval een correlatie ontstaan. De spanning in de foto ontstaat door de opgaande lijnen van het prikkeldraad en wordt bovendien versterkt door de on derste twee horizontale lijnen. Een der gelijke foto te zien, is de grootste ver dienste en daarmee is de foto al half gemaakt!

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 23