Bossche voetballers speelden tegen Duitse militairen Gerne bietet der Personalverein „Heineken" Zweig- verein Fussball, seinen deutschen Sportfreunden diesen Bildbericht an der am Samstag den 27. Mai d.]. stattgefundenen Fussballbegegnung, an die wie wir boffen auch die deutsche Fussballmann- schaft mit Freude zurückdenken wird. Nochmalsbis zum Returnmatch in Budel! Op initiatief van onze agent, de firma E. J. Winters en Zoon te Maarheeze, vond op 27 mei jl. in Den Bosch een voetbal ontmoeting plaats tussen een elftal van Duitse militairen, ge legerd te Budel en een elftal van de Heineken Personeelsver eniging Den Bosch. Het Duitse elftal (in gestreepte shirts) samen met het Bossche. Nadat beide ploegen tezamen waren vereeuwigd, werd na de toss op een zonovergoten terrein een sportieve strijd gestreden, waarbij duidelijk bleek, dat beide partijen volkomen aan elkaar gewaagd waren. Tijdens de eerste speeltijd wist de Budelse ploeg een bres in de overigens goed gesloten Heineken-verde- diging te slaan en ook onze keeper te passeren, zodat de rust inging met een 01 stand. De thee bleek echter de Heineken-ploeg nieuwe kracht te hebben gegeven en met een onhoudbaar schot werd de stand op 1 1 gebracht. Hoewel aan beide zijden het doel daarna nog vele malen werd belaagd, toonden zowel de Duitse doel man als de keeper van het Heineken-elftal, dat zij in topvorm waren en het gelukte dan ook geen van beide elftallen het winnende doelpunt te scoren. De Duitse doelman in actie. Teruggekeerd op de brouwerij laafden spelers en officials zich aan een koel glas Heineken, waarna het gezelschap een korte rondgang door de brouwerij maakte. Na afloop van deze rondleiding overhandigde de heer N. Kop namens de Heineken Personeelsvereniging de aanvoerder van het Duitse elftal een beker als herinnering aan deze sportieve ontmoeting. Ook onze gasten bleken niet met lege handen te zijn gekomen en de heer Stein, coach van de Duitse ploeg, bood aanvoerder Elands een plaquette met inscriptie aan en nodigde tevens het Heineken-elftal uit voor een returnmatch te Budel. Vervolgens verzocht de heer Zantman de aanwezigen plaats te nemen aan tafel, waar een welvoorziene Brabantse koffie maaltijd wachtte, die eenieder zich goed liet smaken. Het gezelschap bleef nog geruime tijd bijeen en er werden vele glazen Heineken in beste stemming geledigd. Tegen 17.00 uur aanvaardden onze gasten de terugtocht naar Budel, echter niet nadat nogmaals de afspraak voor een returnmatch te Budel was bevestigd. RvE Een kopbal van de Bossche aanvoerder Elands. Na afloop bood de heer Kop de Duitse aanvoerder een beker aan als herinnering. 20

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 22