Zijn beide Solexen onderhoudt en repareert hij zelf. In het schuurtje is een kleine werkplaats met onder andere een bankschroef en een slijp- machientje. wat hij nu met al die vrije tijd zou gaan doen. „Ik heb me na mijn pensionering nog geen ogenblik verveeld", vertrouwt hij ons blijmoedig toe, als we hem op een middag in juni thuis opzoeken. Thuis, dat is het kleine huisje aan het stille Hillegondaplein in Hillegersberg, waar hij samen met zijn vrouw woont. Ze zijn beiden goed gezond en brengen hun dagen door elk met hun eigen bezigheden. Zij met het huishoudentje, waarin ze hem bevorderd heeft tot „kantinebaas", belast met de zorg voor de koffie en de thee. Hij met zijn liefhebbe rijen, zijn knutselwerk en zijn twee bromfietsen, die hij onderhoudt en zelf repareert, wanneer dat nodig is. Het knutselen heeft hem altijd in het bloed gezeten. Vroeger, toen hij nog in de machinekamer van de brouwerij werkte, was hij in zijn vrije tijd al bezig met het bouwen van nu eens een motortje, dan weer een kleine stoommachine. Ook repareerde hij toen veel horloges en klokken, en ook radio's. Zijn horlogemakers- gereedschap heeft hij nog en zo nu en dan neemt hij nog graag een uurwerk onder handen. Op het ogenblik legt hij zich toe op het repareren van huishoudelijke apparaten. En. niet te vergeten, op het maken van miniatuurbootjes, waarvan er al drie van stapel gelopen zijn. Het laatste is juist klaar als wij op bezoek komen. We zien een kleine motorboot met een (brandende) schijnwerper op de kajuit en lampjes, die licht geven in het vooronder. We bewonderen de aan drijving, een elektromotortje, de overbrenging, de schroef en het stuurwiel, alles zelf gebouwd. „Weet u wat deze boot nu gekost heeft?" vraagt de heer Regoort. We hebben geen idee. „Slechts een rijksdaalder voor het blik, de rest heb ik zelf uit allerlei onderdelen gemaakt", komt een beetje trots het antwoord. Een nieuwe boot staat in gedachten al op stapel. Maar dat moet er een worden, die meer het idee heeft van een speedboot. (U ziet, de heer Regoort gaat met zijn tijd mee!). Liefhebbers zijn er genoeg voor de miniatuur bootjes. De Regoorts hebben vier kinderen (twee zoons en twee dochters) en verscheidene kleinkinderen. De twee zoons zitten „in het motorbedrijf'. Hoe kan het ook anders, zou je haast zeggen. Eén dochter is vijftien jaar geleden naar Amerika geëmigreerd en als zij daar over vertellen, komen al gauw de foto's en zelfs een kranteknipsel op tafel. Met de trouwfoto's van de andere kinderen vormt dit alles voor vader en moeder Regoort een kostbaar bezit. Prettige herinneringen bewaart de heer Regoort ook aan de brouwerij waar hij, zoals hij zegt, steeds met plezier gewerkt heeft. Het Heineken pilsje drinkt hij nog altijd even graag en het moge dan toevallig zijn, maar juist op dat moment wordt de nieuwe, maandelijkse voorraad personeelsbier thuisbezorgd. Er zijn nog andere contacten met de brouwerij, zoals het jaarlijkse uitstapje. De Regoorts gaan steeds graag mee („Leuk dit jaar het Dolfinarium!"), hebben nog geen tocht gemist en vinden het altijd weer jammer dat het voorbij is. Wat een voorrecht, dachten wij toen we afscheid namen, als je zo'n „oude dag" hebben mag. Het repareren van horloges en andere uurwerken, een van de lief hebberijen van de 77-jarige gepensioneerde hulpmachinist. 19

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 21