Afscheid A. W. KAMSTRA Afscheid F. C. VAN ROODE Vrijdag 30 juni 1967 nam er weer een van de „oudge dienden" afscheid van brouwerij Amsterdam. Het was de heer A. W. Kamstra, die omringd door een gelukkige familie, kennelijk vergenoegd het hele gebeuren in 't Roeischip zat te aanschouwen. De heer Goos sprak als eerste een afscheidswoord en releveerde de verschillende hoogtepunten uit de 45 dienstjaren van de heer Kamstra. Eerst was er de stal- periode geweest, tot de heer Kamstra op 9 mei 1939 zijn aanstelling kreeg als chauffeur. Hoewel het altijd zijn liefste wens was geweest op grote wagens te rijden, werd het echter door omstandigheden een schuit waarmee hij bier in de stad moest bezorgen. In 1952 volgde de aanstelling als terreincontroleur en vanaf 1955 was de heer Kamstra chef-terreindienst. De heer Goos dankte de heer Kamstra en zijn vrouw voor alles wat zij ieder op hun wijze voor de brouwerij heb ben willen doen en wenste hen alle goeds voor de toekomst. De heer Tania belichtte nog iets meer de periode vanaf 1952. In deze periode en zeker die vanaf 1955, had de heer Kamstra de verschillende nieuwe elementen zoals kostenplaatsen, artikelcodes en budgettering, rustig over zich heen laten gaan. „U hebt hier echter welwillend tegenover gestaan en ik wens u thans graag datgene wat u van uw pensioen verwacht", aldus de heer Tania. Namens de afdeling garage bood de heer Eibers een paar hengels en voor mevrouw Kamstra een boeket bloemen aan. Hij kende de heer Kamstra al vanaf 1922 toen zij Op 30 juni jl. vond in de raadskelder te Rotterdam het afscheid plaats van de heer F. C. van Roode. De heer Van Rossem als eerste spreker gaf een kort over zicht van de carrière van de heer Van Roode, die na tien jaar werkzaam te zijn geweest bij het ingenieurs bureau Dwars, Heederik en Verhey N.V. in 1945 als bouwkundig opzichter bij Heineken in dienst trad. In Rotterdam was de heer Van Roode jarenlang chef van de bouwkundige werkplaats en had hij de leiding bij alle belangrijke verbouwingen en nieuwbouwwerkzaamheden op de brouwerij. Toen in 1963 bleek, dat de toestemming van de gemeente voor de verbouwingen in verband met de vernieuwing van het bedrijf eerst over enkele jaren kon worden tege- moetgezien en er in die jaren voor de heer Van Roode niet voldoende emplooi zou zijn, werd naar een zinvolle oplossing gezocht. Deze werd gevonden en dank zij de medewerking van genoemd ingenieursbureau is de heer Van Roode de laatste twee actieve jaren daar tijdelijk werkzaam geweest, terwijl hij toch in onze dienst bleef. De heer Van Rossem noemde de scheidende functionaris een uitstekende medewerker, van wie de Rotterdamse bedrijfsgemeenschap node afscheid nam. In zijn dank aan de heer Van Roode betrok de bedrijfsleider ook mevrouw Van Roode voor de steun op de achtergrond die zij haar man had gegeven. Chef-machinist De Lange sprak over de samenwerking met de collega's, die altijd heel goed was geweest en over de deskundige voorlichting, die de heer Van Roode steeds DANKBETUIGING Voor de waarderende woorden, de felicitaties en de mooie cadeaus ter gelegenheid van mijn afscheid wil ik graag, mede namens mijn vrouw en zoons, mijn dank betuigen. A. W. KAMSTRA Na 45 dienstjaren nam de heer A. W. Kamstra op 30 juni jl. afscheid van de Amsterdamse brouwerijgemeenschap. Uit handen van de bedrijfs leider, de heer Goos, ontvangt hij hier de gebruikelijke envelop. naast elkaar hadden gewerkt in de garage en de stal. Namens de chauffeurs en ook namens de bazen dankte spreker voor de goede samenwerking en zei: „Ik kan mij jou nog niet goed voorstellen met zo'n droge hengel aan de waterkant." Alvorens de heer Bakker als collega/buurman van het biermagazijn het zeer omvangrijke personeelscadeau overhandigde, sprak hij lovende woorden tot zijn leer meester, die een chef, maar ook een vader voor zijn personeel was geweest. Het personeelscadeau bleek te bestaan uit een ligstoel, een bijbehorend tafeltje en een Zaanse stoeltjesklok. Tot slot sprak de heer Kamstra een hartelijk dankwoord, waarbij hij nog eenmaal zijn directe medewerkers spe ciaal dankte voor de goede samenwerking. L. H. had gegeven. De heer De Lange beschreef hem als een serieus man, die al zijn werk met animo en deskundigheid deed. Behalve de dank daarvoor en vele goede wensen voor de toekomst, mocht de heer Van Roode uit handen van de heer De Lange een envelop-niet-inhoud namens de collega's en een bedrag-onder-couvert van het perso neel in ontvangst nemen. Ook de heer Verhey van het ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verhey liet zich zeer waarderend uit over de persoon en het werk van de heer Van Roode, van wie hij veel had mogen leren en met wie hij altijd prettig had mogen samenwerken. De heer Van Roode als laatste spreker zei versteld te staan van het beeld dat de andere sprekers van hem gegeven hadden. In de korte tijd van dit afscheid waren heel veel plezierige dingen gezegd, waarvoor hij graag zijn dank uitsprak, evenals voor de cadeaus, die hem overhandigd waren. In Rotterdam verliet op 30 juni jl. de heer F. C. van Roode (links) voorgoed de Heineken gelederen. De bedrijfsleider, de heer Van Rossem, bezegelde zijn waarderende woorden tot de scheidende functionaris met een stevige handdruk ten afscheid.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 17