wel geleverd had. De jubilaris heeft de ontwikkeling van de export van het begin meegemaakt, van 50.000 hl in het prille begin tot 600.000 hl nu. Daarbij was de functie van de heer Niemeyer altijd een zeer verantwoor delijke, en is dat nog. Hij is namelijk de man, die ervoor zorgt dat ons exportbier op de juiste wijze gefactureerd wordt en die onder meer ook toeziet op de vracht prijzen en te maken heeft met de verzekeringen. Dat dit alles geen sinecure is, demonstreerde de heer Burger aan de hand van een opsomming van de veelheid van flessen en de grote verscheidenheid aan dozen, die door de afdeling administratief over de hele wereld verscheept worden naar vele honderden van onze agen ten in meer dan honderdvijftig markten. In een korte karakteristiek noemde de heer Burger de jubilaris „een man van weinig woorden, maar wel van de daad". En het geheim van diens succes: „dat u steeds voor uzelf de rust weet te bewaren". Tegen het overwerk dat op de afdeling verschepingen onvermijdelijk is, had de heer Niemeyer nooit opgezien. De heer Burger uit te zijn erkente lijkheid daar voor ook tegen over mevrouw Niemeyer. Aan het slot van zijn toespraak overhandigde hij met enkele toepasselijke woorden het cadeau namens het personeel. Namens de af deling export pe vjer(je zj|veren jubilaris in de afgelopen in Amsterdam, periode was de heer A. A. Niemeyer van de afdeling verschepingen te Rotterdam, die dit die met een de- feit op 3 juli jl. onder grote belangstelling legatie, bestaan- herdacht. de uit de heren Weymarshausen, Leegstra, Van Duursen en Van Schaar denburg vertegenwoordigd was, sprak de heer Leegstra. Uit zijn woorden bleek dat de jubilaris niet alleen voer de afdeling verschepingen in Rotterdam een vraagbaak en een soort antwoordman is, maar evenzeer voor de afdeling export in Amsterdam. Hetgeen de heer Nie meyer met grote nauwkeurigheid doet is voor Amsterdam zeer belangrijk en de heer Leegstra vond het prettig namens de afdeling export de heer Niemeyer daarvoor te kunnen bedanken en hem, ook namens de Rotterdamse collega's, een cadeau een fraai pols horloge te kunnen overhandigen. In zijn dankwoord sprak de heer Niemeyer de hoop uit, dat hij het enthousiasme, waarmee hij destijds begonnen was, zou kunnen continueren. De viering van het jubi leum had al zijn verwachtingen overtroffen. Voor de waarderende woorden, de mooie cadeaus en de grote belangstelling sprak hij tenslotte zijn warme dank uit. nenburg en Van Noord met het ereteken voor vijfen twintig dienst jaren en over handigde hen de gebruikelij ke envelop. In kantine Hol- landia, waar de viering van het jubileum werd voortge zet, bood de heer Hellewe gen de dames Zwijnenburg en Van Noord bloemen aan en overhandigde de jubilarissen een geschenk namens het jubileumfonds. De heer Cieremans, de directe chef van de heer Zwijnenburg, zei dat hij aan „zijn" jubilaris alleen maar goede kanten had kunnen ontdekken. „Je bent een rustige en gelijkmatige man, wiens arbeidsprestaties door mij hoog worden aange slagen. Ik hoop van ganser harte dat de goede samen werking nog vele, vele jaren zal blijven voortduren en dat ik ook je 40-jarig jubileum zal mogen meemaken." Ook de heer Van Noord werd toegesproken door zijn directe chef, de heer Van Leen, die „zijn" jubilaris al vele jaren kent en hem heeft leren waarderen als een goede werkkracht. Als stoffelijk blijk van die waar dering overhandigde de heer Van Leen namens de col lega's van de jubilaris een geschenk, bestaande uit een autoplaid. Ook mevrouw Van Noord werd in de hul diging betrokken: haar overhandigde de heer Van Leen een prachtig boeket bloemen. Beide jubilarissen mochten nog vele gelukwensen van collega's, vrienden en bekenden uit alle geledingen van het bedrijf in ontvangst nemen. De heer J. van Noord te Rotterdam, op 2 juli 1942 in onze dienst getreden, vierde zijn 25- jarig jubileum op 30 juni jl., samen met de heer Zwijnenburg'. 25-jarig jubileum A. A. NIEMEYER In een volbezette raadskelder te Rotterdam werd op 3 juli jl. in een zeer geanimeerde stemming het feit her dacht, dat de heer A. A. Niemeyer (op 1 juli) vijfen twintig jaar bij Heineken in dienst was. De heer Burger, chef van de afdeling verschepingen, mijmerde wat over de uitdrukking in dienst treden, becijferde dat de jubilaris eigenlijk geen volle vijfen twintig jaar in dienst was, maar kwam toch tot de slotsom, dat de heer Niemeyer zijn aandeel in de zaak 13

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 15