Belangrijke uitbreiding brouwerij te Lagos Reeds enige tijd is men op het terrein van de brouwerij te Lagos (Nigerian Breweries Ltd.) bezig met werkzaam heden, die tot doel hebben de produk- tiecapaciteit van dit bedrijf met 75 procent te vergroten. Het uitbreidingsplan omvat vier fa sen, waarvan de eerste, de bouw van een geheel nieuwe tankkelder, reeds in volle gang is. Daarna zal worden begonnen met een drastische uitbrei ding en vernieuwing van de energie voorziening en aanverwante bedrijfs onderdelen. In de derde fase komt de bouw van een tweede brouwhuis aan de orde, waarna tenslotte een algehele vernieuwing van de ruimte èn de installatie voor de wortbehandeling ter hand zal worden genomen. Be grijpelijk zal zijn dat, wanneer een bedrijf op een dermate grote schaal wordt uitgebreid, ook de kantoren, magazijnen en andere dienstgebouwen daaraan zullen moeten worden aan gepast. Bij het verschijnen van deze editie is de bouw van de nieuwe tankkelder Links: Op 24 juni jl. werd de eerste tank gep heer Rademaker, tweede machinist in Lagos, de montage van de stalen kapspanten. reeds in een vergevorderd stadium gekomen. Op de plaats waar enige tijd geleden reeds de eerste tanks ge plaatst werden (zie de foto's), stond vroeger een loods. Voordat deze kon worden afgebroken, moest eerst elders nieuwe opslagruimte worden gescha pen. De tanks, veertig in getal, wer den vervaardigd in Spanje en zijn vandaar per schip naar Nigeria ge transporteerd, samen met een uit Bur gos afkomstige kraan, die in Lagos dienst moest doen bij de installatie van de tanks. De tanks hebben een leeg gewicht van 71/2 ton, een bruto-inhoud van 380 hl en zijn 6,75 m hoog. Zij zijn uit gevoerd in staal en van binnen be kleed met metallogeen (een kunststof), terwijl voor de losse onderdelen roest vaststaai werd gebruikt. De tanks zijn aanzienlijk groter, dan die welke op het ogenblik in Lagos in bedrijf zijn. Als bijzonderheid mag zeker niet on vermeld blijven, dat na het realiseren van de uitbreidingen men op dit bedrijf zal gaan werken met brouw- rels, die vijftig procent groter zijn dan Rechtsonder ziet u de heer Klomp, die toen ji its: De kolommen, waarop de tanks komen te r tot nu toe het geval is. De werkzaam heden ten behoeve van deze geweldige uitbreiding van de brouwerij vormen voor alle betrokkenen in Lagos een zeer bijzonder karwei, te meer omdat het hele project moet worden uitge voerd zonder dat de normale produk- tie wordt verstoord. Verrassend en verheugend is ook het snelle tempo waarin een en ander tot stand komt. Dergelijke projecten worden, evenals bij totale nieuwbouw van brouwe rijen, geheel voorbereid door H.T.B., die tevens alle bestellingen en versche pingen verzorgt en de organisatie van bouw en installaties heeft. De grote afstand tussen de betrokken brouwerij en H.T.B. en het feit dat de normale produktie niet verstoord mag worden, vereisen een zeer goede samenwerking tussen produktie- en installatieteam enerzijds en verschil lende afdelingen van H.T.B. ander zijds. De vlotte afwikkeling van het project Lagos is het resultaat van deze prima samenwerking. een bezoek bracht aan Lagos. Naast hem de n, staan klaar. Op de foto is men bezig met Een gedeelte van de tanks in de fabriek te Torrelavega

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 13