Op 25 mei werden de eerste spanten voor de zomer- opslag op hun plaats gebracht. Vijf dagen later was de stalen opbouw reeds belangrijk gevorderd. Een van de machtige kranen van de firma Sars is hier bezig met het aan de grond zetten van een onderdeel van de wasmachine. De Bossche brouwerij, gezien van de noordzijde. Het rechtergedeelte is de nieuwe bottelarij/helderbierkelder; links daarvan het ketelhuis en de machinekamer met daarachter de keldergebouwen. De werkzaamheden aan en in de nieuwe bottelarij van onze Bossche brouwerij vorderen gestaag. Soms gaat het in een dermate snel tempo, dat het beeld van de bouw en montage zich in enkele dagen tijds zienderogen wijzigt. Enkele foto's van de reportage op deze pagina's zijn daarvan een duidelijke illustratie. Op 22 mei bijvoor beeld legde de camera de noordzijde van de brouwerij vast (zie de foto hierboven). Aan de westzijde van het bottelarijgebouw (rechts op de foto) was toen nog niets te zien van de werkzaamheden aan de zogeheten zomeropslag, een loods met een oppervlakte van 40 x 90 meter. Drie dagen later 25 mei verrezen de eerste spanten van dit gebouw, dat direct aan de nieuwe bottelarij zal grenzen (zie de foto rechts). Nauwelijks een week daarna, op 30 mei, registreerde de camera opnieuw de montage van de stalen opbouw, waarbij bleek dat de vorderingen inderdaad zienderogen plaats vonden (foto rechtsonder). Op 25 mei kwamen eveneens de eerste vulmachines voor de nieuwe bottelarij aan. Zij werden in het gebouw door een kraan van de opleggers genomen en later naar hun definitieve plaats ver voerd. De foto's op de linkerpagina geven u daarvan enkele beelden. Vijf dagen later, op 30 mei, arriveerde er weer een transport met machine-onderdelen voor de bottelarij. Deze keer was het de was machine van colonne 6, voor het vervoer waarvan niet minder dan vijf grote opleggers nodig waren (foto pagina 2, onderaan). Op het ogenblik dat wij dit schreven was de montage van de ver schillende onderdelen van colonne 6 reeds in volle gang. Men hoopt de werkzaamheden aan deze verpakkingseenheid, die een capaciteit krijgt van meer dan 45.000 flessen per uur, over ongeveer vijf maanden te kunnen afsluiten. 3

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 5