WIJ ZIJN EENDAGSVLIEGEN Marie-Anne gaat ons verlaten. Snik snik snik Wie wil haar komen vervangen? We hebben het liefst een Amsterdams meisje. Je weet wat Marie-Anne deed? Mode. Kun je daar over schrijven? En over iets anders? Stuur ons dan even een briefje met je naam, leeftijd, hobby's en de af deling waar je werkt. Enne je zult er geen spijt van krijgen. Op onze maan delijkse bijeenkomsten is het altijd heel gezellig. De Outsiders met in het midden Peter; v.l.n.r. Appie Rammers, Wally Tax, Leendert Buzz en Ronald Splinter. Sinds kort is de begeleidingsguitarist Tom Krabbedam bij de Outsiders van daan. Wally Tax, solozanger van Neer- lands populairste beatgroup, vertelde me dat Tom er geen zin meer in had. Maar ede- é^ré^ sttó&cyé- ÉeyuzjÉz**- tsetse (^S^ty^y /ilC+KXafefZ- binnen klimmen. Wally heeft zelfs eens een meisje onder zijn bed gevonden en wat doe je dan? Meestal proberen we zo iemand goedschiks weg te werken. Als dat niet lukt, tja, dan komt de politie er natuurlijk aan te pas. Ons vak is wel zwaar, hoor. In het week end is het meestal dag en nacht reizen, heel Nederland door. We zitten ook re gelmatig in het buitenland, zelfs veel in Parijs. Daar hebben we bij een club een contract lopen. Nee, over werk hebben we niet te klagen. We hebben zelfs veel te veel. We treden soms zes keer per weekend op en dat is voor ons meer dan genoeg. Natuurlijk wordt er goed aan verdiend. Logisch. Het zou me wat moois zijn als we het voor niks moesten doen. In de toekomst gaan we nog enkele hits maken en als de populariteit er af gaat, zien we wel weer verder. Tegen die tijd zullen de jongens hun haren wel laten kortwieken. Als ze dat nü lieten doen, zou de populariteit er ook af zijn. Het zit hem voor een groot deel in die lange haren." Peter Lange haren, felle en hippe kleding, rui ge kerels met duffe gezichten. Dat zijn de Outsiders. Volgens de burgermaat schappij zijn het viezerikken. Maar on danks dat is het een groep met enorme hits. Denk maar aan „Lying all the time", „Touch", „Keep on trying", „That's your problem" en hun nieuwste hit „Summer is here". Zuiver uit commercieel oogpunt houden zij hun haren lang. van een ander kreeg ik te horen dat hij een ziekte aan zijn hoofd had en wéér een ander beweerde dat hij niet mee wilde betalen aan de vervanging van een gestolen versterker. Er werd zelfs gezegd dat hij in de gevangenis zat. „Wij maken veel mee", vertelde manager John B. van Setten, „voor ons is het ge woon, dat de fans de deur van de hotel kamer indrukken of door het raam naar 25

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 27