T)e zoic ballon ONZE KINDERTON „Ineke, kom eens!" Ineke kijkt om met een boos gezichtje. Hè, ze was net zo leuk met haar poppen aan het spelen en nu roept haar moeder. Ze staat op en loopt de tuin door, het huis in. „Ja mam, wat is er?" „Ga je met me mee de stad in?" vraagt haar moeder. ..Bah. nee. Ik speel veel lie ver in de tuin. Nee hoor, ik blijf wel hier," zegt Ineke. ..Dat had je ge dacht. Jij gaat lekker met mamma mee. Weet je eigenlijk wel wat we gaan doen? Nee hè, niet zo boos kijken, Ineke. We gaan een paar mooie schoenen voor je kopen. Nou. hoe vind je dat?" Ineke's gezichtje klaart helemaal op. Dat vindt ze wel leuk, schoenen kopen. Weet je waarom? In de winkel, waar Ineke's moeder al tijd schoenen koopt, krijgen kinderen altijd een mooie ballon. Nou snap je zeker wel dat Ineke het opeens wel leuk vindt om mee te gaan, hè? Even tjes later zitten ze in de trein. Ineke zit met haar knieën op de bank. Dan kan ze goed naar buiten kijken. Erg lang kan dat niet, want ze zijn er zo. Dat vindt Ineke helemaal niet erg, want hoe eerder ze er zijn, hoe liever. Wat voor een ballon zou ze krijgen? Als ze mag kiezen, zal ze een rode nemen. Ze moeten nog wel een eindje lopen als ze uit de trein zijn. Ineke ziet heel veel onderweg en ze praat haar moeder haast de oren van het hoofd. Dan zijn ze bij de winkel. Ineke ziet de ballons al in een hoekje. Ja zeg. er zijn ook een paar rode bij. Maar eerst moet ze schoenen passen. Een juffrouw komt met een hele stapel dozen en zet die op de grond. Wel tien verschillende schoenen moet Ineke aanpassen. Ze zijn allemaal even mooi. Ineke weet niet welke ze het mooiste vindt. Maar haar moeder weet het wel en dan duurt het niet lang meer of de schoenen zijn inge pakt en betaald. Nu mag Ineke een ballon uitzoeken. Ze kiest de grootste rode die er bij is. De juffrouw knoopt het touwtje om Ineke's hand, want anders laat ze de ballon misschien wel schieten. Oei, wat trekt die bal lon. Ze gaat haast mee de lucht in. Als ze weer thuis zijn gaat Ineke op een stoel in de tuin zitten. Hè. ze is moe van het lopen geworden. Haar moeder is in de keuken. Die maakt het eten vast klaar. En dan. opeens, gaat de ballon omhoog, de lucht in. En Ineke gaat mee. Ze houdt het touwtje extra goed vast, want als het los zou schieten, valt ze zo naar beneden. Langzaam gaat ze al hoger en hoger. De tuin en het huis onder haar worden steeds kleiner. Ineke ziet ze haast niet meer. Maar ze is helemaal niet bang. O nee, ze zweeft zo lekker door de lucht! Af en toe komt ze een klein wolkje tegen. Leuk is dat, net een grote prop watten. Kijk, daar komt een vogel aan. Hij komt naar haar toe en begint tegen haar te praten. Dat vindt Ineke wel een beetje raar. Een vogel die praat! Zoiets heeft ze nog nooit beleefd. ..Wat doe jij hier meisje, zo hoog in de lucht? Dat mag vast niet van je moeder," zegt de vogel, „Ik zal er wel eens even voor zorgen, dat je weer gauw beneden bent." De vogel komt nog dichter bij, gaat een eindje boven haar. Met angstige ogen kijkt Ineke er naar. En dan is de vogel bij haar ballon. Met zijn snavel prikt hij er een gaatje in. Met een grote knal springt de ballon uit elkaar. Gemeen van die vogel, hè? Ineke valt en valt, steeds harder gaat het naar beneden. Ze geeft een gil en begint te huilen, te huilen! O, straks valt ze op de grond. „O, mammie!" gilt ze. „Ja, wat is er, Ineke dan toch. Heb je lig gen dromen?" Ineke doet verbaasd haar ogen open. Liggen dromen? Maar ze was toch echt boven in de lucht? Ze kijkt naar haar arm, ja, het touwtje met de ballon zit er nog aan. En de ballon is ook niet kapot. Ze begint zachtjes te lachen. „O mam, 't was zo gek! Ik was helemaal boven in de lucht met mijn ballon en toen kwam er ineens een boze vogel aan en die maakte de ballon kapot en toen viel ik heel hard naar beneden. Maar 't is gelukkig niet echt gebeurd, hè?" „Nee hoor," zegt haar moeder, „gelukkig niet. Kom maar gauw met me mee naar binnen, dan gaan we lekker eten." Leny 20

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 22