de puzzelboek KRUISWOORDRAADSEL Het is druk in de redactiekamers. Nauwelijks is uw Vers van 't Vat vers van de pers verschenen of de redactie roept weer om kopij kopij. En dat met het mooie weer! Enfin, eerst de vermelding van de winnaars van het Wissel-kruiswoord raadsel. Het aantal inzendingen was niet zo groot: er waren zeker reeds vele vakantiegangers in het vroege voorjaar. Loting was echter toch nog wel nodig en de winnaars bleken te zijn: Mevrouw H. Leeflang-Hoorn te Amsterdam, Th. Legius te Amster dam en T. Verschoor te Rotterdam. Van harte! De nieuwe puzzel is een kruiswoord raadsel, waarin een kleine variatie is verwerkt, die niet eerder in deze puzzelrubriek werd toegepast. Het is namelijk een kruiswoordraadsel, waarbij een gedeelte van de woorden van achteren naar voren moet worden ingevuld. Welke? Dat laten wij aan u zelf over. Door de snelheid waarmee deze puzzel werd opgezet, is een fout in het raadsel ontstaan, die ik gaarne thans vast wil rechtzetten. Het gaat om verticaal 10 (x). Het enige wat u te doen heeft, is in het gevonden woord de beide klinkers van plaats te doen verwisselen. Het spijt me, maar corrigeren kost vrijwel een kwart nieuwe puzzel. Desondanks hoop ik dat dit raadsel u weer enkele genoeg lijke uren van opsporen en oplossen zal opleveren. Uw inzendingen ontvang ik gaarne uiterlijk 21 juli a.s. op het puzzel redactie-adres in Amsterdam. En vergeet niet, dat vakantie geld kost. Win dus één van de vakantie- prijzenbonnen. waarvan er drie voor de gelukkige winnaars beschikbaar worden gesteld. Heel veel genoegen en eventueel vast een prettige vakantie. Volgende maand is het mijn beurt. Keiler HORIZONTAAL: 72. kleur vleesgerecht insecten etend zoogdier beminde aanbreken van de dag voorzetsel positieve electrode Kaapse ezel voorzetsel puntige, metalen stift kabouterleidster snelle loop water in Friesland bontgekleurde papegaai oude lengtemaat alstublieft (afk.) staatsiekleding op openhartige wijze grondsoort omstreden golf met name (afk.) voorzetsel gereedschap lage kandelaar familielid afhalen, van vezels ontdoen scherprechter eiland in Middellandse Zee vlakke voorstelling in kerkelijke kunst lekkernij meisjesnaam plaats op de Veluwe voedsel nuttigen ver naar beneden meisjesnaam naam van fabriek van zilveren voorwerpen te drinken geven 74. drie-armig werpanker 24. 75. vervoermiddel (Engels) 26. 77. vervoermiddel 28. 78. afdalingsbaan in een ski- 30. wedstrijd 31. 79. ovale metalen bakken voor 34. huishoudelijke doeleinden 36. 81. eerste meisjesnaam 38. 82. domme fout 38. 83 ten name (afk.) 40. 84. hoofdtelwoord 42. 86. Bijbelse naam 45. 87. onbekende (afk.) 47. 88. wachtwoord (Duits) 49. 89. meisjesnaam 50. 91. gaarne 52. 92. werkzaam aan iets 53. 93. onaangename geur 54. 55. VERTICAAL: 56. 58. 1. welsprekend persoon 59. 2. loflied 3. voegwoord 61. 4. verdriet 62. 5. iemand, die bijvoorbeeld muren afbreekt 63. 6. vlug 66. 7. vreemde titel 68. 8. meisjesnaam 71. 9. bloeiwijze (meervoud) 73. 10. grijsachtig chemisch 74. element (x) 76. 11. éénhoevig dier 78. 12. persoonlijk voornaamwoord 80. 13. opening 82. 14. bewerker van edele metalen 85. 16. denkbeeld 86. 18. Eerste Hulp- en Reddings- 88. dienst (afk.) 23. drinkbaar vocht 90. spoedig gezongen drama iedere meisjesnaam vervoermiddel blad van een varenplant balk met G-vormig profiel voorzetsel vogelprodukt bewerkte dierenhuid dubbelzout op een rij staande personen getijde onwrikbaar iet wel (afk.) de tanden in iets zetten bijdehand hoofdtelwoord open maken gebergte in Rusland knop van een gordijnkoord gezamenlijke werken van een kunstenaar rangtelwoord nummers waarop geen prijs valt het aanstoot nemen voegwoord hetzelfde (afk.) Engelse jongensnaam zeer licht voortbewegen kerkelijke functionaris meertandige mestvork plat stuk hout jongensnaam vergift spinneweb plechtige afkondiging wettelijke aansprakelijkheid (afk.) spil 18

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 20