Afscheid J. C. Mouthaan en G. J. van der Schans Afscheid C. Kooyman Het laatste pilsje in dienstverband. V.l.n.r. mevrouw Mouthaan, de heren Mouthaan en Van der Schans en mevrouw Van der Schans. De heer Mollenbrok jr. bood namens het jubileumfonds de heer Van der Schans een envelop met inhoud aan en verraste mevrouw Van der Schans met bloemen. Tenslotte dankten de heren Mouthaan en Van der Schans de aanwezigen voor hun belangstelling en voor de cadeaus, die zij ontvangen hadden. Een gezelschap van enkele tientallen mensen was maan dag 5 juni jl. in de Rotterdamse raadskelder bijeen ter gelegenheid van het afscheid van de heer C. Kooyman, tot voor kort maintenance manager te Lagos in Nigerië. De heer Tijssens, die de scheidende chef onderhoud toe sprak, noemde daarbij in één adem diens vrouw omdat, zoals hij zei, beiden voor elkaar en voor de mensen in hun omgeving veel hadden gedaan en er om hen heen steeds een goede verstandhouding had geheerst. Wat de kwaliteiten van de heer Kooyman betrof zei de Een welgemoed afscheid van de heer en mevrouw Kooyman, die op 5 juni jl. in de Rotterdamse raadskelder werden uitgeluid. Woensdag 31 mei jl. hebben de heren G. J. van dei- Schans, ketelhuis en J. C. Mouthaan, mouterij, afscheid genomen van de brouwerijgemeenschap van Rotterdam. De heer Van Rossem, die de beide heren met hun echt genoten 's middags ontving, dankte hen namens de directie voor de in totaal 93 jaar die de heren Mout haan en Van der Schans samen volgemaakt hadden bij Heineken. De heer Van Rossem betrok in die dank de beide dames voor de begeleiding die zij hun echtgenoten hadden gegeven. Vervolgens kregen de heren Van der Schans en Mouthaan een envelop met inhoud aange boden. In kantine Hollandia sprak als eerste de heer Van Gulik de heer Mouthaan toe. Hij haalde wat herinneringen op en sprak over de „strafmethodes" die de mensen er vroeger op na hielden. „Ik heb je persoonlijk leren ken nen", zei de heer Van Gulik, „in de mouterij. Je was altijd even secuur. Je hebt je werk voor honderd pro cent goed gedaan. Op een gegeven moment kreeg je last van het stof, dat in de mouterij steeds weer aanwezig was. Je wilde blijven werken, maar mocht het niet meer van de dokter. Nu gaat het weer goed met je." De heer Van Gulik dankte de heer Mouthaan voor de prettige samenwerking en zwaaide mevrouw Mouthaan lof toe voor de zorgen die zij aan haar man had besteed. „Hij staat er weer prima op!" De heer Van der Schans werd toegesproken door baas De Lange. Deze schilderde de heer Van der Schans af Woensdag 31 mei jl. namen de heren J. C. Mouthaan, midden, en G. J. van der Schans, rechts, afscheid van de Rotterdamse brouwerij gemeenschap. Links de heer Van Rossem. als een zeer trouw medewerker. Hij was nooit te laat, integendeel, altijd een half uur te vroeg. „Je hebt je werk steeds uitstekend gedaan." Namens het jubileumfonds richtte de heer Mollenbrok sr. het woord tot de heer Mouthaan. Hij sprak zijn be wondering uit voor de moed die de heer Mouthaan des tijds had om naar de mouterij te komen. „Je was altijd een goede kameraad. Er was slechts één ding dat jou klein kon krijgen. Dat was het stof." De heer Mollen brok bood de heer Mouthaan een envelop met inhoud aan. Mevrouw Mouthaan ontving bloemen. De volgende spreker was de heer Portielje. Hij sprak de heer Van der Schans toe. De heer Portielje zei het erg jammer te vinden dat de heer Van der Schans wegging. „Namens de collega's bied ik je iets aan ten behoeve van de sport waar je zo veel van houdt." Het cadeau bleek een vishengel te zijn. Mevrouw Van der Schans ontving een bos bloemen. Van de heer Blommers kreeg de heer Van der Schans een visdoos, die een aantal „pennen" bevatte. 16

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 18