Belangrijke mededeling inzake kinderbijslag DE IDEEENBUS HELPT UW RODE KRUIS ANDEREN HELPEN Aangezien de eerste dag van een kwartaal beslissend is voor het aan tal kinderen waarvoor over dat kwar taal kinderbijslag kan worden ver leend, moet elk kwartaal worden na gegaan of zich in het aantal kinderen wijzigingen hebben voorgedaan, die van invloed zijn op de uit te betalen kinderbijslag. Hoewel bij de beoor deling van het recht op kinderbijslag de meeste wijzigingen ons bekend zijn uit de administratie en uit de vragenformulieren, die aan de daar voor in aanmerking komende werk nemers zijn uitgereikt, zijn wij voor enkele wijzigingen afhankelijk van de opgaven van de werknemers zelf. Behalve de wijzigingen, zoals veran dering van adres, geboorte of overlij den van een kind, moet de loon- of salarisadministratie ook bekend zijn met de volgende veranderingen: 1. Het opnemen in de huishouding van een pleeg- of stiefkind, of het vertrek uit de huishouding van een pleeg- of stiefkind. 2. Wanneer een kind, dat ouder dan 15 jaar, maar jonger dan 27 jaar is, tussentijds onderwijs of een opleiding voor een beroep is gaan volgen of ziek of gebrekkig is geworden. 3. Wanneer een kind, dat ouder dan 15 jaar, maar jonger dan 27 jaar is, tussentijds het huishouden is gaan verzorgen in verband met het ont breken van de echtgenote. 4. Wanneer een kind, dat ouder dan 15 jaar, maar jonger dan 27 jaar is, tussentijds het huishouden is gaan medcverzorgen en er nog drie andere kinderen jonger dan 27 jaar tot dat huishouden behoren. 5. Wanneer een van de beide echtge noten in loondienst is bij een parti culiere instelling of de overheid, op grond waarvan reeds rechten op kin derbijslag bestaan. 6. Het ontvangen van kinderbijslag/ kindertoeslag krachtens een andere regeling voor een of meer kinderen, voor wie aanspraak op kinderbijslag kan» worden gemaakt. Wanneer zich de onder punt 1 t/m 6 omschreven gevallen en/of andere veranderingen hebben voorgedaan, moet hiervan, voorzover dit nog niet is gebeurd, alsnog zo spoedig moge lijk aan de loon- of salarisadmi nistratie kennis worden gegeven. Wanneer echter mocht blijken, dat door het niet opgeven van een wijzi ging of het verstrekken van onjuiste gegevens te veel kinderbijslag werd genoten, dan zal het te veel betaalde onmiddellijk en in zijn geheel kunnen worden teruggevorderd, terwijl hier door tevens de snelle uitbetaling na afloop van een kwartaal in gevaar wordt gebracht. De heer Van der Hoff (een van de velen) doet het al 20 jaar De plaatselijke ideeënbuscommissie te Rotterdam heeft in de afgelopen pe riode de volgende beloningen toege kend: H. van der Horst, bottelarij: Het aan brengen van een tussenschotje bij de verwerking van clusterpacks. Belo ning 60,—. M. J. Key, magazijn: Het beschik baar stellen van penningen met num mers tegen inlevering waarvan mon teurs in het magazijn gereedschap kunnen lenen. Beloning 25, Een aanmoedigingspremie ontvingen mejuffrouw H. J. W. Kerpershoek, bouwbureau en de heren H. Boste laar, kas; A. H. Pols, secretariaat en J. Zwanenburg, malerij (twee maal). Men kan het Rode Kruis, dat zoals u weet in 1967 honderd jaar bestaat, op vele manieren steunen. Een daar van is het zich beschikbaar stellen als bloeddonor. Na een keuring (die pe riodiek herhaald wordt) staat u dan tweemaal per jaar een kleine hoeveel heid bloed (ruim 400 cc) af ten be hoeve van een van uw medemensen, voor wie die hoeveelheid op een be paald moment van levensbelang zal zijn. Onder de Heineken personeelsleden bevinden zich reeds vele bloeddonors. De nestor onder hen is de heer E. C. A. van der Hoff (63) te Rotterdam, die reeds twintig jaar donor is. On langs werd hij door het Rode Kruis onderscheiden met de gouden draag- speld vanwege het feit, dat hij in totaal veertig maal bloed heeft afge staan. Helpt uw Rode Kruis anderen hel pen. Door lid te worden, door geld te geven, door iets van u zelf te ge ven, door donor te worden. De gouden draagspeld. voor veertig maal bloed afstaan De heer E. C. A. van der Hoff (63) veertig maal donor

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 15