Weer een buitenlandse tv bij Heineken PERSONALIA BUITENLAND Tijdens de opnamen in de bottelarij met in het midden de heren Roe (links) en Cox. Een Engelse caféhoudster wordt door de heer Cox aan de tand gevoeld. Ditmaal was het Amsterdam, dat het genoegen had het onderwerp te zijn van een tv-reportage. Het was de B.B.C.-televisie die gevraagd had om op 17 mei opnamen te mogen maken in de brouwerij te Amsterdam, ten behoeve van een kort programma, dat gewijd zou zijn aan de positie van het Lager Beer (Pilsener) in Engeland. Door toedoen van onze partner Whitbread Co. Ltd., was men bij de B.B.C. op het idee gekomen om de reportage te beginnen met de aankomst van een groep Engelse caféhouders, die een bezoek aan Hei neken bracht. Men filmde de aan komst van de bus en het bezichtigen van de brouwerijzaal door de gasten. Daarna volgden op 't Koelschip en kele interviews met Engelse caféhou ders en een uitgebreid vraaggesprek van de Engelse regisseur Mr. Cox met de heren E. A. Toms en P. Roe van Heineken Ltd. Tenslotte verlustigde de cameraman zich in alle beweeg van flessen in de bottelarij. De film zou afgewerkt worden met opnamen in een mooie historische pub in de buurt van Southampton. De B.B.C. heeft toegezegd dat zij ons een copie van de film, zoals die uit gezonden wordt, zal sturen. Wij zijn benieuwd! Op 27 april werden zowel de heer en mevrouw Gillissen- Versprille in Bujumbura als de heer en mevrouw Meertens- Verelzen te Kuala Lumpur verblijd met gezinsuitbreiding; in Bujumbura werd Angela Danielle Magdaliene geboren en in Kuala Lumpur kwam Paulus Hermanus ter wereld. De heer A. J. Bracke en zijn vrouw kwamen op 3 mei met verlof uit Nigerië. Uit Hannover kwam het heuglijke nieuws, dat de heer en mevrouw Grossmith-Dehmel op 6 mei een dochter hebben ge kregen, die zij Leslie noemden. Op 8 mei arriveerden de heer D. Coppoolse en zijn gezin uit Kinshasa in Nederland voor het doorbrengen van hun Europees verlof. Ir. R. W. Welmers en zijn gezin gingen ook met verlof; zij verlieten op 16 mei hun standplaats Lagos. Na genoten verlof keerde de heer P. J. A. Suykerbuyk op 17 mei terug naar Aba. De dag daarop, 18 mei, was het verlof van de heer J. B. Groothuis ten einde; hij reisde met zijn gezin terug naar Kinshasa. Verheugend nieuws kwam ook uit Zierikzee, waar mevrouw M. J. Schurink-Koopman op 19 mei het leven schonk aan een zoon, die de namen Herman Jan Leendert kreeg. De 21e mei was het verlof van de heer J. van Eerbeek voor bij, hij keerde op die dag terug naar Kinshasa, op 5 juni ge volgd door zijn gezin. De heer H. Klos reisde op 22 mei met zijn gezin naar Jo hannesburg, waar hij als Technical Manager is gedetacheerd bij Whitbread South Africa (Pty.) Ltd. Ook in Freetown was er reden tot blijdschap, de heer en mevrouw Francken-Vercauteren kregen op 23 mei een zoon, die zij Peddy noemden. Eveneens op 23 mei keerde mevrouw A. Zwanenburg-Huis man uit Aba naar Nederland terug. De zesde geboorte in deze periode werd gemeld uit Lagos; daar aanschouwde op 24 mei Karen Monica, dochter van de heer en mevrouw Van Maarleveld-Krouwels, het levenslicht. Naar Kaduna reisde op 29 mei de heer F. A. Möller, verge zeld van zijn vrouw; hij is tijdelijk als Administrative Manager gedetacheerd bij N.B.L. Ir. B. B. Ester vertrok op 31 mei naar Nigerië, waar hij toezicht zal houden op de werkzaamheden in verband met de uitbreiding van de brouwerij in Lagos. Tezamen met ir. Ester reisde ir. Kruidenier naar Lagos; hij zal daar de Brewery Manager vervangen tijdens diens verlof. Op 3 juni ging ir. R. van den Berge naar Lagos, waar hij als Production Manager bij N.B.L. is gedetacheerd. Als laatste in de rij van geboorten noemen wij Arno Her man, zoon van de heer en mevrouw De Vries-Van Mourik, die op 4 juni in Bennekom ter wereld kwam. De heer R. Koppenol kwam op 6 juni met verlof uit Aba naar Nederland. Naar Kumasi reisde op 7 juni ir. C. B. van Driel-van Wa- geningen; hij is tijdelijk als assistent van de Joint General Manager/Technical gedetacheerd bij Kumasi Brewery Ltd. De heer H. Lupker keerde op 8 juni met zijn gezin uit Burgos naar Nederland terug. In verband met de gespannen toestand in Oost-Nigerië keerden op 9 en 10 juni naar Europa terug mevrouw V. A. Allport-Bishop, mevrouw E. C. G. M. van Riet-Van de Kamp, mevrouw H. Elert-Coeling en hun kinderen. De heer H. Otter vertrok op 11 juni naar Gisenyi, waar hij als machinist is gedetacheerd bij Bralirwa S.A.R.L. Eveneens op 11 juni keerde de heer H. F. de Vries terug naar zijn standplaats Kumasi. De dag daarop vertrok ir. B. A. Horstman met zijn gezin met verlof uit Singapore naar Nederland. 12

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 14