Rotterdamse gepensioneerden bezochten Dolfinarium Wiki heeft de sprong gewaagd en valt terug in het water. Op de achtergrond ziet u een groot deel van onze gepensioneerden. Het jaarlijkse uitstapje van de Rotterdamse gepensio neerden is weer achter de rug. Maandag 29 mei jl. om vijf minuten over half acht reed de eerste bus de poort van de brouwerij uit. Het zonnetje liet aanvankelijk nog verstek gaan, maar het was en bleef droog. Via Gouda, Utrecht, Amersfoort en Putten reden we naar Harder wijk, waar een bezoek gebracht werd aan het Dolfina rium. Al gauw had iedereen een plaatsje gevonden op de tribunes van het pas overdekte Dolfinarium vanwaar men een goed zicht had op het 2,80 meter diepe bassin. Onder applaus kwam zeeleeuw Veronica binnen, die In het restaurant bij het Dolfinarium genoten de 273 deelnemers van koffie met gebak. zich op een houten bankje zette en met de borstvinnen meeklapte. Toen zij haar kunsten vertoond had was de beurt aan Panda, de witzijden dolfijn. Dit soort dol fijnen is erg roekeloos, vertelde een van de trainers, zij ziet geen gevaar. Het zijn net kleine kinderen die zon der uit te kijken de straat oversteken. De trainer gooide een ronde rode plank in het water, die Panda keurig terugbracht. Deze dieren worden veel gebruikt bij het diepzee-onderzoek in Amerika. Zij zijn daar de bood schappenjongens. Na Panda verscheen dolfijn Wiki, een tuimelaar, die ongeveer vijf jaar oud is. Tuimelaars zijn lang niet zo roekeloos als de witzijden dolfijnen. Als zij bijvoorbeeld een sprong moeten maken bekijken ze eerst of het wel gaan zal, zo niet, dan vertikken ze het. Bij de witzijden dolfijn is dat anders. Die springt gewoon. Het is dan ook voorgekomen in Harderwijk dat er één op de kant terecht kwam na een sprong. Wiki begon met een wandeling op zijn staart. Hij „liep" op zijn staartvin over het water. Even later luidde hij, net als Flipper van de tv, de bel die 2 meter boven het water hing. Vervolgens wierp de trainer een bal in het water, die Wiki al waterpolo-end terug bracht. Boven het bassin hing een hoepel. Het midden was 2\A meter boven het water. Een paar maal sprong Wiki er keurig midden door, zonder de hoepel ook maar ergens te raken. Daarna zwom Wiki naar de kant, opende zijn bek en liet gewillig zijn tanden poetsen door de trainer. Hiervoor moet de dolfijn ontzettend veel vertrouwen hebben in de trainer. Het is totaal tegennatuurlijk voor deze dieren. Zij willen namelijk alles zelf doen en om dan een ander wat in z'n bek te laten rommelen, nee, dat gaat niet zo gemakkelijk. Trouwens, de hele trai ning vraagt onnoemelijk veel geduld van de trainer. En de dolfijn moet er plezier in krijgen. Als het dier dat niet heeft, doet het gewoon niets. Ook met voedsel zijn ze dan niet zover te krijgen. De gemiddelde trainings- tijd, geheel afhankelijk van de intelligentie van het dier, is ongeveer twee jaar. De laatste sprong die Wiki ons liet zien was vier meter hoog. De trainer stond op een stellage en hield een vis in zijn hand. Met één sprong had Wiki de vis. Daarna hield de trainer een vis in zijn mond. Ook deze sprong deed Wiki tot op de millimeter goed. In één keer had hij de vis. Onder klaterend applaus verdween Wiki toen. Onze Rotterdamse gepensioneerden verlieten eveneens het Dolfinarium om in het er naast gelegen restaurant een „hartversterkertje" te halen in de vorm van koffie met gebak. Op weg van het Dolfinarium

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 12