Vuilverbrandingshuisje werd verplaatst Er wordt hard gewerkt aan de inrichting van de nieuwe bottelarij in Den Bosch. Hoewel een groot gedeelte van de immense hal nog leeg is, zijn de eerste onderdelen reeds van de grond gekomen. Aan een zijde van het gebouw bevindt zich een reusachtige glaswand (zie de foto). In de daaraan grenzende sectie is men bezig met de montage van een van de pasteuriseermachines, waar van het gedeelte, dat op de foto zichtbaar is inmiddels al tot een flinke hoogte is „uitgegroeid". In het midden van de hal verrijst een automatencabine, waarin de elektronische besturingsapparaten hoog en droog zullen worden opgesteld. In deze cabine zal straks de elektronische besturingsapparatuur voor de bottelcolonnes worden ondergebracht. In het kader van de uitbreiding van de brouwerij in Den Bosch moest onlangs het gebouwtje, waarin de vuilverbrandingsoven is opgesteld, ongeveer twintig meter worden verplaatst. Voordat men aan dit karwei begon, had men de oven eruit gehaald. Daarna werd het ge bouwtje, dat altijd nog ongeveer 70 ton woog, geplaatst op eiken balken, waaraan in totaal zestien tankwielen waren gemonteerd. Met behulp van een lier werd het huisje vervolgens over een plateau van Stelconplaten naar zijn nieuwe standplaats verreden. Ongeveer drie weken na de verplaatsing kon de ver brandingsoven weer in bedrijf gesteld worden. De glaswand aan de noordzijde van de nieuwe bottelarij. Links op de foto een van de pasteuriseerma chines in de eerste fase van de montage.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 7