Vernieuwde BOTTEL- COLONNI te Rotterdam in bedrijf Aan het einde van de colonne bevindt zich de lowerator, de dalende baan, die het transport van de gevulde flessen naar de etiketteermachines op de tussenvloer verzorgt. Gezicht op de vernieuwde colonne 3, met op de voorgrond de volautomatische uitpakmachine en daarachter de wasmachine. De 60-kraans Holstein Kappert vulmachine. Na een periode van proefdraaien is op 17 april jl. colonne 3 van de Rotterdamse bottelarij in bedrijf ge gaan. Zoals wij reeds eerder schreven, heeft deze colonne een grondige reconstructie ondergaan. Daarbij wer den de vul- en de wasmachine ver vangen, terwijl tevens een geheel nieuwe constructie (lowerator) werd geplaatst voor het verticaal transport van de flessen naar de tussenvloer. Colonne 3, die een capaciteit heeft van 18.000 flessen per uur, is be stemd voor universeel gebruik. Dat wil zeggen, er kunnen naar behoefte zowel flessen voor de thuis- als voor de exportmarkt in verwerkt worden. In de vernieuwde colonne is de elek tronische automatisering verder door gevoerd. Verder is de wasmachine voorzien van een volautomatische „caustic clean". Dit is een rondpompsysteem, waarbij de etiketten, afkomstig van de vuile flessen, continu worden af gevoerd. Tenslotte zijn alle machines en fles- senbanen uitgerust met een centraal smeersysteem. dat op de gewenste tijden automatisch voor een smeer- beurt zorgt. Een gedeelte van een van de automatische smeerinstallaties, waarmee colonne 3 is uit gerust. U ziet de pomp met aandrijving, het reservoir, een dubbel leidingsysteem, druk meters en een alarmschel. Aan de achterzijde van de pilaar bevindt zich (gedeeltelijk zicht baar) het bedieningspaneel, waarin onder meer de cyclusinstelling is opgenomen. De instal latie voor de pasteuriseermachine bedient" ongeveer negentig smeerpunten.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 6