Zomun/xk tutrn hit Foto t: Het meisje links draagt hier een lichtblauw broekpak met een witte baret met rode, blauwe en gele stippen. Het meisje rechts showt een zijden, hoofdzakelijk blauwe jurk; foto 2: De jongen heeft een donkergrijs jasje met rode kraag in de military look aan op een grijze pantalon. Het meisje draagt een katoenen strandjurk met kapuchon. De hoofdkleur is donkerrood; foto 3: Op deze foto wordt een slang getorst. Het blonde meisje draagt een lichtgroen wollen mini-jurkje; foto 4; Rode wolen heuprok met zwarte ceintuur en een wit mini-truitje. Veel boutique-eigenaars hebben toch wel geweldig hun best gedaan om én hun boutique én hun zomercollectie een nieu we noot te geven. Ze hebben altijd iets nieuws en dat is maar goed ook! Zo wordt het leven wat veelzijdiger. Wat betreft de herenmode Om van een man anno 1967 een Byzantijns kereltje te ma ken, of een middeleeuwse minnezanger, is één ding. Maar wordt het zo langzamerhand geen tijd om wat meer fantasie te brengen in de officiële herenmode die al sinds 80 jaar zo onnoemelijk vervelend is? De laatste tijd zien we veel corduroy pakken en military look. Dit laatste zal wel weer over gaan. De getailleerde kostuums zullen het steeds meer gaan doen. Ook pakken uit de vorige eeuw ten minste geïnspireerd door mode uit die eeuw, bedoel ik. Verder niets bijzonders. Voor de vrouw is er natuurlijk geweldig veel. Een bedrukte zijden strandjurk, mini-rok en truitje, gebreide jas, korte babydoll-achtige jurkjes, wijde avondpantalons enzovoort, enzovoort. Groen linnen jurkje, langs de hals en de zoom afgebiesd met oranje stof. V.l.n.r.: Lang getailleerd jasje van blauwe stof met een streepje erdoor op een grijze pantalon; crème-kleurig broekpak van corduroy, met een petje van dezelfde stof; deze jurk is van geel katoen, bedrukt met kleurige strepen; deze pantalon hoort bij het jasje geheel links, de jas is van iets krullerig wolligs, en kan ook door een meisje gedragen worden. Met medewerking van enkele fotomodellen van Instituut Boelens en de Carnabyshop hebben wij in de brouwzaal van Den Bosch een kleine modeshow samengesteld. Een fotograaf van „Het Zuiden" heeft die show voor jullie op de gevoelige plaat vastgelegd, dan kunnen jullie ook iets proeven van deze zomermode. Bekijk de foto's maar goed, er zit altijd wel iets voor jullie bij. Peter.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 35