Het leukste onderschrift Mensenkinderen, wat hebben we vre selijk veel reacties gehad op onze wedstrijd: „Wie verzint het leukste onderschrift?" Er waren extra post zakken nodig en dagenlang werden we bedolven onder de stroom van inzendingen Dacht je dat? Nou, geloof het maar niet! Er schijnen maar heel weinig mensen te zijn die iets leuks kun nen verzinnen. Zegge en schrijve vier personen (één uit Den Bosch en drie uit Rotterdam) hebben hun onderschriften ingezon den. Een hoeraatje voor hen! De prijs gaat naar de heer A, Wijn- olst te Rotterdam voor zijn onder schrift: „Jan, haal dat koude glas bier eens van m'n rug af." Onze gelukwensen!! Over de gehele linie is er iets met de beat aan de hand. In Amerika bijvoor beeld vindt momenteel een enorme doorbraak plaats van de zogenaamde „Freak-out", ook beat, maar dan met een enorme Jazzy-inslag. Deze wel zeer apar te muziek, waarvoor de „Mothers of Invention" zich geheel hebben ingezet, is voor vele jonge Californiërs bijna een „way of living" geworden. Een L.P., op Polydor-label in Nederland uitgebracht voor f 36,is toch wel een bewijs dat deze jongens wat in hun mars hebben. en zang, die zijn enorme ervaring heeft opgedaan als bassist bij Manfred Mann en John Mayall en aan de drums een van de grootsten ter wereld, Ginger Ba ker, drie jaar geleden de stuwende kracht achter de „Graham Bond Organi sation". Nummers als N.S.U., I'm so glad en Rollin' and Tumblin' zijn toch werkelijk uitschieters bij wat wij de laatste tijd op de hitparade gewend zijn. Een ander bewijs dat de gewone beat aan het kelderen is, is het feit dat de Misschien een modegril, misschien toch muziek om op door te borduren. Ook in Engeland kunnen we verande ringen bespeuren. Men kijke en luistere alleen al naar de groepen Smoke", „Move" en wel zeer in het bijzonder naar de Cream". Deze laatste groep, die met hun splin ternieuwe L.P. Fresh Cream" wel een enorme indruk op mij heeft gemaakt, bestaat slechts uit drie man, namelijk: de vroegere Yardbird-figuur en voor mij wel de beste gitarist van Europa, Eric Clapton als hoofdman, Jack Bruce, bas vaderlandse groepjes, die vorig jaar nog als paddestoelen uit de grond kwamen, nu weer even snel verdwijnen. Het is momenteel echt zaak om iets bijzonder fijns en origineels te brengen, wil je het in de harde beat-wereld vol kunnen hou den. Daarom hoop ik vurig, dat alle sur rogaat op beat-gebied nu eindelijk eens gaat verdwijnen en alleen de muzikaal verantwoorde jongens en de mensen met nieuwe en frisse ideeën dubbel de kans krijgen zich te ontplooien.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 31