kunst- en AntiekmaRkt te BReöa jeugdrubriek onder redactie van: jan van dungen, rudie van eekert, hans jonkers, marie-anne slinger, peter steenbekkers, greet de klerk, ad sinkeldam, els küper, dick van yperen, jos berlo, aart koopmans, Van de V.V.V. Breda ontvingen wij deze foto, die de pottenbakker laat zien, die ik tevergeefs heb gezocht. Enige tijd geleden kreeg ik het volgende berichtje onder ogen: ,,De inmiddels alom bekende Kunst- en Antiekmarkt te Breda start opnieuw op zaterdag 8 april a.s. De Havermarkt te Breda, een intiem pleintje gelegen aan de voet van de toren van de Grote Kerk, herbergt dan voor de vierde achtereenvolgende maal een 25-tal kraampjes met antiquiteiten en kunstvoorwerpen. Een actief comité, dat tevens het oog houdt op de ter ver koop aangeboden artikelen, zorgt ook dit jaar weer voor demonstraties op velerlei terrein. Oude ambachten herle ven daardoor op een pleintje, dat door ligging en oude geveltjes hiervoor uiter mate geschikt is. Vele duizenden vonden in de afgelopen jaren hierheen reeds hun weg. Tot en met september wordt deze markt iedere zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur gehouden." Dit berichtje was voor mij aanleiding om eens een kijkje op deze markt te gaan nemen. Misschien had Oranjestad Breda de ge boorte van het prinsenkind wat uitbun dig gevierd, of was men reeds bezig met het vieren van Koninginnedag, mijn tocht naar Breda op 29 april jl. viel te gen. Een groot aantal kraampjes op de Havermarkt stond leeg. De overige wa ren bemand door weinig spraakzame lieden, die wat verveeld stonden te kij ken achter gouaches, tekeningen, kera mische produkten, weinig interessant an tiek en rariteiten. De enige enthousiaste „kraamheren" waren twee studenten, die grappige vilt- poppen aan de man probeerden te bren gen en de man achter de kraam met oud zilver, die bereid bleek wat meer over zijn handel te vertellen dan alleen de prijs. De beloofde oude ambachten ontbra ken, evenals de gezellige drukte, die een dergelijk evenement werkelijke charme moet geven. De terrasjes rond de Havermarkt moch ten zich die zaterdag in een grotere be langstelling verheugen dan de Kunst- en Antiekmarkt. Misschien heb ik het door de omstan digheden slecht getroffen en is een be zoek aan deze markt echt wèl de moeite waard; mij is het in ieder geval tegen gevallen. Maar ga, als je in Breda of omgeving bent, zelf eens kijken. Rudie. Alles eigen kunstprodukten: tekeningen, gouaches en baby. (Foto V.V.V. - Breda)

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 30