Bossche personeelsvereniging koos nieuw bestuur Heineken fanfare luisterde kerkelijke plechtigheid op DIVERSE VAATJES spelers van dit team voor het eerst competitie spelen, duidt de uitslag wellicht nog op een gebrek aan ervaring, maar wij hopen gaarne, dat zij in de volgende wedstrijden tot een beter resultaat zullen komen: „al doende leert men". S.L.V. 4Heineken 4: 50 Het zo omstreden en zelfs bestreden herenteam trok vol goede moed naar Schiedam om S.L.V. te bestrijden. Gezien de uit slag is het deze eerste keer niet zo goed gelukt. Als verzach tende omstandigheid moet evenwel aangevoerd worden, dat één van de „ervaren" spelers plotseling bij het derde team moest invallen en het beleid van het bestuur ten opzichte van het herenteam deprimerend werkt, waaronder het team „zeer gebukt" gaat. De heer A. J. Hoogenboom was de enige speler, die een set op zijn naam wist te brengen. Dit is een eervolle vermelding waard, want deze speler gebruikt geen „doping". (Doen de andere leden van dit team dat wel?) Ondanks de uitslag kunnen wij toch op een gezellige wed strijd terugzien. De twee enkelspelen, respectievelijk ge speeld door de heren J. J. Fransen en A. j. Hoogenboom werden verloren met 36; 26 en 16; 64; 16. De drie dubbelspelen van de heren P. A. van Engelen M. van Willigen; J. J. Fransen H. H. W. Norp; A. J. Hoogenboom P. A. van Engelen werden respectievelijk verloren met 2—6; 1—6, 0—6; 1—6 en 0—6; 3—6. 29 april: R.O.V.S. 5—Heineken 1: 3—2 Na een 20 voorsprong ging deze wedstrijd jammer genoeg toch nog verloren. Mejuffrouw Ch. M. Scheffers won het damesenkel na in de tweede set met 50 achter gestaan te hebben, met 62; 97. Haar volhouden werd dus beloond. Het gemengd dubbel van onze vaste combinatie mejuffrouw J. M. Kleyngeld en de heer H. van Houweninge werd ge wonnen met 63; 63. Het herenenkel ging na een lange partij helaas voor de heer D. A. Dupper verloren met 57; 64; 36. Het damesdubbel, gespeeld door de dames J. M. Kleyngeld en Ch. M. Scheffers werd verloren met 36; 810. Dit was niet nodig geweest. Volgende keer niet zo gauw de moed la ten zakken; blijven doorvechten tot de laatste bal geslagen is! Het herendubbel werd door de heren D. A. Dupper en H. van Flouweninge verloren met 36; 36. De tegenstanders waren vaster en daardoor sterker; er was meer variatie in hun spel. Heineken 2Siiedrecht 3: 41 Onze tegenstanders waren niet zo sterk. Het herendubbel werd slecht gespeeld; de andere partijen beter, hoewel niet zo goed als in de vorige wedstrijd. De uitslagen waren: Heren enkel gewonnen met 46; 62; 63. Damesenkel snel ge wonnen met 6162. Gemengd dubbel bracht het derde winstpunt op: 64; 63. Het damesdubbel werd in drie sets gewonnen met 46; 62; 86. Alleen het herendubbel van de heren J. Hoogenboom en J. B. Visser werd verloren met 7—9; 2—6. Als dit team zo blijft spelen, zit er wellicht dit jaar wederom een kampioenschap en een promotie in. Veel succes verder! Unilever 7Heineken 3: 14 De opgedane ervaring in de eerste wedstrijd en het feit, dat de heer E. D. Hoekstra, de herenenkelspeler van dit team, thans meespeelde, heeft zijn vruchten reeds afgeworpen. Wij hopen dat ook de volgende wedstrijden met succes bekroond zullen worden. Alleen het damesenkel werd in drie sets 75; 46; 36, verloren door mejuffrouw K. Hill. Als zij zich niet had laten intimideren door het minder goede spel van haar tegenstandster, had ook zij haar partij kunnen winnen. Heineken 4Ridderkerk 2: 05 Ook in deze wedstrijd wist ons herenteam geen puntje in de wacht te slepen. Het bestuur vraagt zich af, of de grotere ervaring van de tegenstanders of het „gezellige onderonsje" van het herenteam hiervan de oorzaak is. Wij hopen ook voor hen, dat zij in de komende wedstrijden hun bestaansrecht zullen bewijzen. Captains en bestuur. Tijdens de op 1 april gehouden algemene ledenvergadering van de personeelsvereniging in Den Bosch, werden bij verkie zing drie nieuwe bestuursleden benoemd. Door het uit dienst treden van de heer H. van Luyk en het aftreden van mejuffrouw M. van de Thillart en de heer W. Huysmans, waren drie bestuursfuncties vacant. De heer Huys- mans stelde zich herkiesbaar. Uit de beschikbare kandidaten werden de heren J. Beekmans en W. Huysmans en mejuffrouw E. Küper gekozen. Het bestuur van de personeelsvereniging Den Bosch bestaat nu uit de heren H. Sikking, voorzitter; W. Huysmans, 2e voorzitter; F. Leyerweert, penningmeester; J. Beekmans, 2e penningmeester; mejuffrouw E. Küper, secretaresse en de heren M. Heller, 2e secretaris en W. van de Luur, commissa ris. Op zondag 30 april heeft onze fanfare in de Bossche Lukas- kerk haar medewerking verleend aan een Eucharistieviering, die geheel in het teken stond van „de dag van de arbeid". Dat men een fanfare in een kerkgebouw vindt ter opluistering van kerkelijke plechtigheden is geen alledaagse zaak en daar om ter verklaring het volgende. Sinds de oprichting van de Stichting Bedrijfsapostolaat is er een bijzonder prettig contact tussen de Bossche brouwerij gemeenschap en de Bedrijfsaalmoezenier geweest. Bij een be zoek van de huidige aalmoezenier, de heer J. v. d. Linden, aan een van de eerste repetities van de fanfare, waarbij psalmen werden gerepeteerd (psalmmuziek is in de muzikale vorming onmisbaar), ontlokte dit aan een der korpsleden de opmerking „wij kunnen gemakkelijk „turgel" vervangen als 't kapot is". Dit was aan geen dovemansoren gezegd en na gezamenlijke repetities met het kerkkoor was het dan 30 april zover dat een bedrijfsfanfare kon meewerken aan een godsdienstige be zinning op de arbeid. Er zijn echter niet alleen psalmen gespeeld; de plechtigheid werd geopend met een pittige mars en besloten met ons volks lied ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin. Dat een en ander door de kerkgangers bijzonder werd ge waardeerd bleek uit een spontaan applaus, waarvan pastoor Smulders zei dat zulks in het 5-jarig bestaan van de Lukas parochie slechts eenmaal eerder was voorgekomen. J. van der Geld. (Gratis advertenties van en voor liet personeel. Opgaven in te dienen bij de redactie onder vermelding van naam, brou werij, telefoon en/of huisadres.) Door omstandigheden te koop aangeboden: Originele FRIESE ZEIL- EN ROEISCHOUW. Twee jaar oude, handgemaak te, geklonken, blank gelakte eiken boot; lengte 4,50 meter, zeiloppervlak 8 m2. Compleet met dekzeil en riemen. Finan ciële regeling eventueel moge lijk. J. Keiler, toestel 141, Am sterdam. 23

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 25