WANDELNIEUWS R.L.T.C. HEINEKEN ROTTERDAMAMSTERDAM: 6—7 Evenals voorgaande jaren ontvingen de Rotterdamse biljarters op zaterdag 22 april de Amsterdamse biljarters weer voor een vriendschappelijke ontmoeting. Een week daarvoor was een van de beide biljarts uit de kantine naar het nieuwe biljartzaaltje verplaatst. Hoewel bij de inrichting van dit zaaltje kosten noch moeite gespaard zijn. moet mij van het hart dat de gezelligheid van de vereniging, waarvoor wij zes jaar hebben gevochten, niet is verplaatst, maar voor een groot deel verloren is gegaan. Met medewerking van de Rotterdamse dames en enkele biljarters waren wij reeds om tien uur zover, dat wij de gasten konden ontvangen, die niet lang meer op zich lieten wachten. Na de koffie gingen de wedstrijden van start, die tot aan de broodjes en de door de kantinedames gemaakte heerlijke soep een voor Rotterdam zonnig uitzicht boden. Na zes wedstrijden stond Rotterdam met 42 voor en met nog zeven wedstrijden te spelen dachten wij al aan een gemakkelijke overwinning. Maar al spoedig na de hervatting moesten wij van gedachten veranderen, want nu kwamen de gasten pas goed los en volgde overwin ning op overwinning. De eindstand van deze zoals altijd sportieve ontmoeting was 76 in het voordeel van Amsterdam. De beste Amsterdamse biljarter was Harmse; hij wist zijn partij in 30 beurten van onze De Hek met 1 carambole ver schil te winnen. Voor de Rotterdammer Hoogmoed was het een dubbel geslaagde dag. Niet alleen wist hij na een inzinking van maanden twee partijen (waarvan één zelfs in 19 beurten) te winnen, maar tevens heeft hij zich mèt Been weer ouderwets voor onze vereniging ingezet. Houden zo Dick, ik weet dat je ondanks je vele werk weer „zo'n" dag had. Tot slot hebben we nog wat gegeten en een biertje ge dronken waarna ieder voldaan huiswaarts ging. De Geus 11 maart. Deze zaterdag opende de Wandelkring Rot terdam het wandelseizoen met een mars door de nieuwe wijk Alexanderpolder en het Kralingse bos, aan welke tocht wij traditiegetrouw deelgenomen hebben. Om kwart voor twee startten wij met sterke tegenwind en door de zandstormen hebben we niet veel gezien van de nieuwe bebouwingen. Alleen in het Kralingse bos liepen we enigszins beschut tegen de slechte weersomstandig heden, waarbij later ook nog de regen zich liet gelden. Al met al was deze eerste mars van 15 km meer dan genoeg. 1 april. Op veler verzoek hebben we weer een strand wandeling georganiseerd. Met 17 leden vertrokken wij per trein naar Hoek van Holland, waar we na een half uurtje koffiepauze het strand betraden. Eerst hebben we de aldaar gestrande schepen op een afstand bekeken en toen koers gezet naar Ter Heyde. Nadat we daar de droge zandkelen nat gemaakt hadden, gingen we weer richting Hoek van Holland, waar we na een zeer ge zellige wandeling om kwart voor vijf bij het station aankwamen. 22 april. Dit was de eerste trainingsmars voor de vier daagse lopers. Door de W.S.V. „Olympia" was vanuit IJsselmonde een mooie route van 40 km uitgezet door de landelijke omgeving ten zuiden van Rotterdam. Niet helemaal zonder moeilijkheden kwam onze ploeg om zes uur weer aan bij het startlokaal. Voor de aspirant- vierdaagse wandelliefhebbers was het een goede gelegen heid om eens te ervaren wat 40 km betekent voor de onderdanen. 29 april. Om één uur vertrokken we met een record aantal leden (20) van de brouwerij richting Bodegraven, waar we na veel omzwervingen tenslotte het startbureau vonden. Langs vele boerderijen en tuinderijen, met Bos koop als onderbreking, was de route van 20 km goed aangegeven. Binnen drie uur was deze afstand afgelegd, wat zeker een goede prestatie genoemd mag worden. C. T. Wij geven u hieronder een kort verslag van de eerste com petitiewedstrijden. 22 april: Heineken 1Deuce Again 2: 50 De start was uitstekend; alle partijen werden gewonnen. Het damesenkel werd door mejuffrouw Ch. M. Scheffers gewon nen met 6163. Zij speelde een rustige, beheerste partij. De herenenkelspeler, de heer D. A. Dupper, was verhinderd. Onze reserve, de heer J. H. Quelle kweet zich uitstekend van zijn taak. Alleen de service nog wat beter en dan is hij een uitstekende aanwinst voor ons eerste team. Hij won zijn partij met 46; 64; 64. Het gemengd dubbel, gespeeld door het reeds verscheidene jaren met elkaar spelende paar: mejuffrouw J. M. Kleyngeld en de heer H. van Houweninge, werd gewonnen, zoals in de verwachtingen lag, met 61; 75. Het herendubbel door de heren J. H. Quelle en H. van Houweninge, voor het eerst samen spelend, werd gewonnen met 63; 61. De combinatie vlotte goed. De dames J. M. Kleyngeld en Ch. M. Scheffers hebben ons in het damesdubbel een tijdje in spanning laten zitten, maar uiteindelijk werd de partij gewonnen met 75; 62. Sunlight 1Heineken 2: 14 Het is bijzonder verheugend, dat ons tweede team deze eerste wedstrijd in de hogere klasse met zo'n goed resultaat heeft kunnen beëindigen. Bij de enkelspelen is voor iedere bal ge vochten en verdiend gewonnen. De uitslagen van deze twee partijen, gespeeld door de heer J. Hoogenboom en zijn echt genote, mevrouw M. Hoogenboom-van Putten waren respec tievelijk 68; 60; 63 en 63; 36; 64. Het gemengd dubbel werd prima gespeeld door mevrouw H. M. van Rigteren-Slop en de heer J. B. Visser en gemak kelijk gewonnen met 64; 60. Ook het herendubbel werd vlot afgewerkt en gewonnen met 62; 60. Het damesdubbel werd eveneens een 3 sets-partij. Onze te genstandsters waren van gelijke sterkte als onze dames en de return-ontmoeting kan dan ook best gewonnen worden. Nu werd deze partij verloren met 64; 46; 57. Heineken 's-Gravendeel 1: 14 Ons derde team wist in deze eerste wedstrijd alleen het da mesdubbel te winnen met 64; 64. Daar de heer E. D. Hoekstra door ziekte verhinderd was, trad de heer H. J. Kievits van ons herenteam als reserve op. Daar bijna alle lnnif -■ Mejuffrouw Scheffers en de heer Van Houwenin ge zorgden voor de no dige winstpunten. 22

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 24