„verblijf" op één afdeling om meer dan een reden een prestatie. De jubilaris had er, zo zei hij, ook werkelijk iets van gemaakt: ,,U bent er in geslaagd op de afdeling expeditie voortdurend met plezier en interesse te werken. U paart een grote plichtsbetrachting aan een even zo groot verantwoordelijkheidsgevoel." En: ,,De jubilaris gaat op de afdeling zijn eigen gang, zonder het „team- gevoel" uit het oog te verliezen." Aan het werk en de prestaties van de medewerker Luk- sen, evenals aan de persoonlijke, nadere kennismaking met de mens Luksen zei de heer Lindeman zeer plezie rige herinneringen te bewaren. In zijn dank namens Heineken aan de jubilaris betrok de heer Lindeman ook mevrouw Luksen. De heer Van Wijk, de directe chef van de heer Luksen verheugde zich erover, dat de afdeling expeditie na zeven jaar weer een jubilaris in haar midden had. Na hetgeen de heer Lindeman gezegd had over de ver diensten van de heer Luksen, wilde hij graag nog de aandacht vestigen op de grote collegialiteit van de jubi laris. Deze eigenschap kwam in het bijzonder tot uit drukking wanneer er ergens moeilijkheden waren, die dan dankzij de jubilaris altijd tot een goede oplossing gebracht werden. Namens de collega's overhandigde de heer Van Wijk een cadeau, een bedrag in geld, dat hij vergezeld deed gaan van welgemeende wensen voor nog veel goede en gezonde jaren. De laatste spreker was de jubilaris zelf, die zijn dank uitte voor de belangstelling, de, zoals hij zei, rake woor den van de heren Lindeman en Van Wijk. alsmede voor alles waarmee men hem op deze dag verrast had. 25-jarig jubileum L. ROBBE Op 20 april jl. is in Rotterdam het 25-jarig jubileum van de heer L. Robbe, mechanische werkplaats, ge vierd. Allereerst werd de jubilaris samen met zijn vrouw en een van zijn dochters, bij de bedrijfsleiding ontvan gen. Daar bevestigde ir. J. van Rossem het ereteken voor 25 jaar dienstverband op de revers van de jubila ris. Namens de directie dankte de heer Van Rossem de heer Robbe voor hetgeen deze in die 25 jaar voor Hei neken gedaan had. De heer Van Rossem betrok ook mevrouw Robbe in die dank. De viering van het jubileum werd voortgezet in Hol- landia, waar als eerste de heer J. de Lange, beter bekend als baas De Lange, de heer Robbe toesprak. In 1942 kwam de jubilaris bij Heineken in dienst. Hij werd destijds op de afdeling onderhoud II, bij wijlen de heer C. J. van den Ingh, geplaatst. In die tijd werd het personeel voor het eerst doorgelicht. De jubilaris moest de kleedhokjes maken, die daarvoor in de Raads- kelder nodig waren. De heer Van den Ingh zag hem werken en kwam tot de conclusie dat de heer Robbe niet bij onderhoud II, maar bij onderhoud I hoorde, hetgeen de afdeling van baas De Lange was. „Ik heb er nooit spijt van gehad", aldus de heer De Lange, „dat ik je toen genomen heb. Je hebt mij van veel zorgen ontlast. Als plaatwerker en als vakman word je door ons zeer gewaardeerd." De heer De Lange haalde nog enkele herinneringen op, onder andere over het in de oorlogsjaren aan de lopende band maken van nood- kacheltjes. Daarna bood hij de jubilaris en zijn vrouw een persoonlijk cadeautje aan, dat uit twee Lady glazen bestond. Vervolgens kreeg de nieuwe penningmeester van het jubileumfonds, de heer J. P. Mollenbrok, het woord. Hij feliciteerde de jubilaris en bood hem namens de collega's en het jubileumfonds een geschenk onder cou vert aan. Mevrouw Robbe werd met bloemen verrast. Als laatste kwam de heer Robbe zelf aan het woord. Hij begon met te zeggen: „Dit wordt misschien wel de vreemdste toespraak die u ooit heeft gehoord, maar ik waag het er op." Hij vroeg alle aanwezigen voor zijn jongste zoon te duimen, omdat die juist met zijn Mulo examen bezig was. Daarna dankte hij allen voor hetgeen hem op deze dag bereid was. Tenslotte stelde hij een driewerf hoera voor de heer M. Luksen voor, die ge lijktijdig zijn 25-jarig jubileum vierde. Na het zingen van het Feyenoordlied (de jubilaris en zijn vrouw zijn fervente supporters) was men nog enige tijd gezellig bijeen. DANKBETUIGINGEN Mede namens mijn vrouw wil ik de directie en het personeel hartelijk dankzeggen voor de belangstelling bij mijn jubileum ondervonden en voor het cadeau onder couvert dat ik heb ontvangen. Verder wil ik ook het expeditiepersoneel van de brouwerijen Amsterdam en Den Bosch en het depot Den Haag bedanken voor hun gelukstelegrammen. M.LUKSEN Mede namens mijn vrouw en kinderen zeg ik directie, bedrijfsleiding, chefs en collega's hartelijk dank voorde belangstelling bij mijn jubileum betoond. Ook wil ik allen hartelijk danken voor de cadeaus die ik mocht ontvangen. L. ROBBE Mede namens mijn echtgenote wil ik directie, bedrijfsleiding, bazen en collega's zeer hartelijk dankzeggen voor de prachtige cadeaus, bloemen en blijken van belangstelling bij mijn pensionering ontvangen. M. KRIESCH Mede namens mijn vrouw en kinderen wil ik graag mijn dank betuigen aan allen voor de vriendelijke woorden, die mij toegesproken en voor de vele prachtige cadeaus, die mij aangeboden zijn ter gelegenheid van mijn 40-jarig dienstjubileum. Deze dag was voor mij en mijn familieleden onvergetelijk. G. SCHUTTER De heer L. Robbe van de mechanische werkplaats te Rotterdam vierde op 20 april jl. zijn 25-jarig jubileum. 19

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 21