CHAATSERS WAREN WEER BIJ HEINEKEN Tijdens de gemeenschappelijke maaltijd ver tolkte de vice-voorzitter van de K.N.S.B., jhr. Quarles van Ufford, de dank van de gasten en van de gehele schaatsenrijdersbond. Hij ver zocht de heer Brill deze dank aan de directie over te brengen. De beide dansvloer. Amsterdam, 22 april 1967. De jaar lijkse reünie bij Heineken van de Nederlandse topschaatsers begint reeds traditie te worden. Die middag was het namelijk de vierde keer, dat Neerlands beste en sterkste rijders en rijdsters bij ons te gast waren. Zij waren vergezeld van ouders, vrien den of verloofden, van hun trainer en enkele bestuursleden van de K.N.S.B. Ook Bob Spaak was er, na tuurlijk, zouden we willen zeggen, weer bij. Hij liet, evenals de voor gaande keren, met behulp van beeld en geluid de hoogtepunten uit het afgelopen schaatsseizoen nog een keer herleven, hetgeen op zichzelf een wereldkampioenen op de gladde De trainer van de damesploeg, Piet Zwanen berg, gaf in 't Koelschip een demonstratie met een bijzonder soort rolschaatsen. hoogtepunt van deze overigens hoogst informele bijeenkomst was. Na de vertoning van de N.TS.-films was iedereen weldra met iedereen in een geanimeerd gesprek gewikkeld. Aan het einde van de middag wer den onze beide wereldkampioenen Cees Verkerk en Stien Kaiser samen met Ard Schenk door de heer Brill „en petit comité" hoogst informeel en heel hartelijk toegesproken en ge huldigd voor hun prestaties in de achter ons liggende maanden. Er wa ren enkele cadeaus, waarmee zoals de heer Brill zei, Heineken uitdruk king wilde geven aan de bewonde ring voor die prestaties en aan de gevoelens van vriendschap en ver bondenheid zoals die tussen de Hei neken gemeenschap en de gehele Nederlandse schaatsploeg nu reeds een aantal jaren bestaan. Na de gemeenschappelijke rijsttafel in de kantine zocht het gezelschap 't Koelschip weer op, waar pittige dansmuziek en een koele dronk de 1 stemming tot laat in de avond op hoog peil hielden. De vier sterkste Nederlandse hardrijdsters, 2e, 3e, 4e en 5e van links, respectievelijk Ans Schut, Carry Geijsen, Wil Burgmeyer en Stien Kaiser, in een gezellig onderonsje met geheel links mevrouw L. van Zanten-Ostendorp en geheel rechts mevrouw Brill.

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 17