Eerste fustencolonne bij Heineken in bedrijf De vaten worden in de wasmachine gevoerd en vervolgen, na de reiniging, hun weg naar de tapinstallatie. De bedieningsman hier is de heer J. van Hooft. perron meer nodig. De lege vaten worden per vorkheftruck naar het beginpunt van de colonne gebracht, waar zij voorlopig nog met handkracht van de pallet getild en op de lopende band (foto 2) gezet wor den. De vaten gaan vervolgens door de wasmachine (foto 3 en 2), waarin zij een grondige reiniging ondergaan. Via de lopende band komen zij daarna bij de tapinstallatie (foto 4), waar zij gevuld worden. Aan het eind van de colonne worden de vaten weer op een pallet gezet en door een vork heftruck afgevoerd. Over enige tijd zal de fustencolonne worden uitgerust met een automati sche ontstapel- en stapelmachine. In de ontstapelaar zullen de vaten van de pallets genomen en op de lopende band geplaatst worden. Aan het eind van de colonne worden de gevulde vaten door de stapelaar opgenomen en gepalletiseerd. De aan- en afvoer van de pallets met lege en volle vaten zal, evenals nu, door vorkheftrucks worden verzorgd. De ruimtebesparing, die met de op stelling van de colonne werd verkre gen, is niet het enige voordeel. Het geheel is overzichtelijker geworden, de colonne werkt economischer, ter De vulinstallatie, in de wandeling de tapbok genoemd. V.l.n.r. de heren H. van der Laar, J. W. L. Adriaanse en F. Melis. wijl bovendien het zware handwerk binnenkort tot het verleden zal be horen. De fustencolonne betekent echter geenszins het einde op het ge bied van het vullen van vaten. Nieuwe ontwikkelingen staan in de nabije toekomst voor de deur. Te zijner tijd zullen wij u daarvan vers van 't vat verslag uitbrengen. Panoramisch overzicht van een belangrijk gedeelte van de Bossche brouwerij. Rechts het brouwhuis, dat op het ogenblik opnieuw een uitbreiding ondergaat. De werkzaamheden daartoe (geheel rechts op de foto) hebben reeds begin mei een aanvang genomen. Links van het brouwhuis op de voorgrond de voormalige tapkelder/boenplaats met daarachter het keldergebouw. Aan het einde van de straat ziet u nog juist een klein gedeelte van de energievoorziening (ketelhuis). Aan de linkerzijde van de straat bevindt zich achter de glaswanden de ,,oude" bottelarij met op de voor- en achtergrond respectievelijk perron leeg en perron vol. De foto werd gemaakt vóór de deur van de kantine. 11

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 13