DANIELLE DM: EXPRESSIES IN KLEI DIT IS HAAR HOBBY (11) Danielle D'Sllva, temidden van haar koppen, bezig met een nieuw werkstuk. Danielle heeft een kunstzinnige lief hebberij. Zij boetseert. Op de huis kamertafel bij haar thuis stonden drie koppen. Een klein, hautain mannen- hoofdje, een meisjeskopje met een verlangende uitdrukking op het ge zicht en een groot, vredig kijkend mannenhoofd. In 1964 is Danielle met boetseren begonnen. Zij was toen in een inter naat in Haarlem en voelde zich daar wel eens erg eenzaam. Om zich te uiten ging ze dan met haar schetsboek naar de Haarlemmer Hout, een groot bos, en sloeg aan het tekenen. Op een dag zag zij ergens een geboetseerd beeldje. Het was geen mooi beeldje, maar het trok haar toch erg aan. Toen heeft ze klei en houten spatels gekocht en geprobeerd of ze zelf iets kon maken. Dat lukte heel goed en na dit eerste werkstuk volgden er meer. Het schetsen heeft ze er echter niet aan gegeven. Dat doet ze ook nog. Maar boetseren vindt ze toch veel fijner. „Schetsen doe je op een plat vlak", zeet ze. „maar bij boetseren werk je in dimensies en je kunt in je werk veel meer karakter leggen." Haar moeder zei in elk beeldje te kunnen zien in wat voor stemming haar doch ter was op het ogenblik dat ze het Zweedse. Eigenlijk moest hierboven in plaats van nummer 17 nummer 1 staan. Want Danielle D'Silva, werkzaam te Rotterdam, is het eerste meisje waar over wij in deze rubriek schrijven. Wij zijn daar erg blij mee, want hobby's zijn toch niet alleen voor mannen weggelegd? Dus, leden van het zwakke" geslacht, als u een leuke hobby heeft, en u wilt daar iets over vertellen, laat u ons dat dan even horen? Dan blijft Danielle niet de enige vrouw in onze rij van hobby isten. Zelfportret. 6

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 8